ממליצים

שמי נוי, בת 30.

במקצועי אני הייטקיסטית, אך מעולם לא קיבלתי חינוך פיננסי והגעתי לשלב שהרגשתי תקועה.

רציתי לעשות צעדים להשקעות ולמינוף הכסף שחסכתי, אבל פחדתי.

הבנתי שחסר לי ידע ושלא הכל אני יכולה לעשות לבד, שלפעמים אני צריכה עזרה מאנשים מומחים שזה עיסוקם.

הגעתי לאורלי על מנת לקבל ליווי ולרכוש ידע וכלים פיננסיים להתנהלות כלכלית עצמאית.

אורלי ענתה בצורה ברורה על כל שאלותיי ועזרה לי לעצב התנהלות כספית שנתית במקום חודשית, להגדיר מטרות ויעדים ולקבל תמונה רחבה של התיק הכלכלי שלי.
היום אני מתנהלת בצורה מחושבת ורגועה יותר מתוך הבנה של גבולות הגזרה שלי ובידיעה שאני בהתקדמות מתמדת.

תודה לך אורלי על הלמידה, הליווי והסבלנות.

נוי לוי, 30, הייטק, תל אביב

אני הדר, בת 38, בעלת עסק עצמאי.

על אף שהרווחתי סכום כסף נאה כעצמאית, עד שפגשתי את אורלי ההתנהלות הפיננסית שלי הייתה כאוטית ביותר; בין היתר – ערבוב בין כלכלת הבית והעסק,  קושי להיערך לתשלומי מיסים כראוי, חוסר ארגון בחסכונותיי. בנוסף עמד לרשותי בעו"ש זמן רב סכום כסף להשקעה, שלא ידעתי כיצד להתקדם לקראתה ואף חששתי מצעד זה.

העבודה עם אורלי שינתה לחלוטין את פני הדברים.

ראשית היא עזרה לי לבחון היתכנות רכישת דירה. מהו סכום אפשרי להלוואה, הערכות לכל ההוצאות הנלוות לרכישה זו ועוד.

עוד במהלך העבודה עם אורלי רכשתי דירה למגורים.

שנית אורלי סייעה לי ליצור הפרדה בין החשבון הפרטי לעסקי ובכך השגתי שליטה רבה יותר בהכנסות וההוצאות כעצמאית.

לבסוף אורלי עזרה לי לארגן את חסכונותיי –  פנסיה, קה"ש וגמל, לבנות תוכנית חסכון וביטוח ולתכנן אפיק כלכלי לעתיד.

אני יכולה לשתף שהיום ההתנהלות הכלכלית שלי שונה בתכלית משהייתה בעבר, אני חשה בשליטה רבה יותר בתחום זה בחיי.

אורלי מסורה באופן יוצא דופן, זמינה, חכמה ומקצועית, ואני ממליצה בחום לעבור תהליך זה בהנחייתה.

הדר, 38, תל אביב

אנחנו זוג צעיר וילד בן שנתיים.
אני סטודנטית למשפטים ולמנהל עסקים ובעלי מנהל פרויקטים בחברה להנדסה.

הגענו לאורלי אחרי שהתחלנו לחשוב על העתיד שלנו  ורצינו לדעת איך לחסוך נכון, איך להשקיע את מה שכבר חסכנו עד כה, וזאת כדי לבנות לנו עתיד טוב יותר.

אורלי והצוות המדהים שלה עזרו לנו לבנות תכנית כלכלית למשפחה שלנו, עזרו לנו להתייעל בניהול הכלכלי של הבית, בפנסיות, בביטוחים, במשכנתא והחסכונות האחרים.

הגענו עם הרבה שאלות וקיבלנו לכולן מענה.

תודה רבה אורלי, אין כמוך!

מיתר אלפיה ,29, מבשרת ציון

שמי מיכל אור רודיך, אני דיאטנית ונטורופטית עם ותק. יש לי שתי מרפאות, בארץ ובלונדון.

עברתי לרמת השרון ב 2019 באמצע גל הקורונה והפעילות בקליניקה שלי ירדה מ 170 מטופלים ל -2!  הייתי צריכה צריך לבנות הכול מחדש. בכוחות על שאין לי מושג מהיכן שאבתי אותם בניתי לאט מחדש מרפאה עובדת – גל נוסף של קורונה מחק גם אותה.

ירשתי באותה תקופה סכום מסוים מאימי האהובה והיו חסכונות שצברתי עם השנים ובמקביל דירה שרק רכשתי שהסתבר שיש להשקיע בה חצי מיליון שקלים נוספים כדי להביא אותה למצב ראוי למגורים.

אני אמא לשלושה בגילאי עשרים שממש התחילו לגשש דרכם באקדמיה- בטוחה שלא זר לכם שהצעירים לא תמיד נשארים לתואר אחד אלא מזגזגים עד שמוצאים את הדרך – וכך נותבו כספים רבים גם ללימודים כאלה ואחרים.

הייתי חייבת עזרה לעשות סדר כלכלי כדי שהכסף שקיבלתי בירושה לא יתמוסס. רציתי להשקיע נכון את מה שיש כדי שאוכל לדאוג גם לעתיד שלי.

אורלי והצוות עברו על כל מה שיש מה שמושקע ומה שלא מושקע, על הרצונות והתקוות, על התקציב החודשי, כספי הפנסיות הביטוחים השונים ותפרו לי חליפה מדויקת ודרך שהיום, שנה אחרי שפניתי אל אורלי רובין- אני כבר רואה את המקום הזה שכולנו רוצים – שקט כלכלי ויודעת שבבוא העת לצאת לפנסיה – אוכל לעשות זאת בכבוד ובנחת.

 

תודה לאורלי ולצוות שלה, אנשים מקצועיים ומדויקים.
לי אישית עזרתם מאוד!

מיכל אור רודיך, 57, דיאטנית ונטרופתית, רמת השרון

אני אשת כספים בת 59.
ב- 2019 עברנו רעידת אדמה.
בעלי שהיה בעל עסק לפחחות וצבע אובחן בסרטן ריאה גרורתי.

נכנסתי לטלטלה ריגשית וחרדות כי הבינותי לצערי שלבעלי נותר פרק זמן קצוב לחיות.

במרץ 2021 התאלמנתי ונכנסתי לבלבול כלכלי.
איך ממשיכים מפה הלאה?
הבנתי שמהעסק לא יהיו לי הכנסות ועליי לסמוך על עצמי ועל כל מה שחסכנו עד היום.

הגעתי לאורלי והיא הרגיעה אותי.
היא שיקפה לי את המצב הקיים והראתה לי לאן אפשר להגיע.

בנינו מטרות כלכליות, מיפינו את האמצעים העומדים לרשותי ואורלי בנתה לי תוכנית כלכלית כדי שאצליח להגשים את היעדים הכלכליים שלי ואמשיך לחיות בכבוד כשאפרוש לגמלאות.

אורלי והצוות שלה עזרו עם הכל. הביטוחים, הפנסיות, התקציב השוטף, חסכונות שיעבדו וייצרו כסף חדש וגם צמיחה כלכלית. אורלי דיברה על להפוך את הכספים הקיימים "לאווזה שמניבה ביצי זהב" ולהשתמש במקרה הצורך רק בתוצרים. בפועל, גם אותם אני משקיעה.

בעזרת הליווי והכלים של אורלי אני מרגישה שאני מסוגלת.
בזכות התשתית הברורה והיציבה שנבנתה, אני חיה בוודאות ולא חוששת מהפרישה.
היום אני מנהלת תקציב מבוקר במשק הבית ומקבלת החלטות מתוך הבנה ובהירות.
תודה לאורלי על הייעוץ המקצועי וההכוונה והסבלנות.

אורלי אליאור עזרא, בת 59 תל אביב

אני רואת חשבון, יועצת מס ויועצת משכנתאות

בעלי מנהל בתעשיות הביטחוניות וחלק מעבודתו זה ניהול תקציבים

כספים זה משהו שאנחנו עוסקים בו ביום יום.

אז אפשר אולי להבין כמה סקפטיים היינו כשנפגשנו עם אורלי רובין.

מה היא כבר תוכל ללמד אותנו שאנחנו לא יודעים?

 

אורלי חיברה את כל הנתונים שמסרנו ושיקפה לנו את התמונה הברורה של המצב העכשווי ומה יהיה המצב העתידי אם נמשיך באותה דרך.

הבנו שאם נמשיך להתנהל אותו דבר, להשקיע את הכסף שלנו אותו דבר, לא נצליח להגיע למטרות העתידיות שלנו. בנוסף הבנו כמה טעויות עשינו לאורך הדרך מחוסר ידיעה.

 

היא בנתה לנו תכנית פעולה מקיפה שמתייחסת לכל ההיבטים הכלכליים בחיים שלנו ומראה לנו איך הכול קשור יחד. היום, שנה אחרי תהליך אנחנו לקראת פגישת הבקרה השנתית איתה שתוביל אותנו לצעד הבא קדימה. הכול על פי התוכנית שבנתה לנו.

היום אנחנו יודעים מה עלינו לעשות כדי להגשים את המטרות הכלכליות שלנו וזה נותן לנו הרבה שקט נפשי ומוריד את אי הוודאות בחיים שלנו.

מבחינתנו זה תהליך משנה חיים שעזר לנו להגיע למטרות שלנו.

קורין (55) ואריק (60) עשוש, רעננה

תמיד חשבנו שכסף הוא היעד, והעבודה היא האמצעי.
אז חשבנו.
לידור ואני זוג צעיר (28 ו-26) לפני חתונה, וידענו שאנחנו רואים עתיד משותף. כחלק מההבנה הזאת החלטנו שזה הזמן להתחיל בהליך של ייעוץ כלכלי שבאמצעותו נוכל לבנות לעצמנו בסיס חזק שיסייע לנו להבטיח עתיד כלכלי בטוח וטוב.

לאורלי הגענו לאחר שקראנו המלצות שונות ברחבי הרשתות החברתיות (ובעיקר קבוצת 'עוברות ושוות' בפייסבוק, שבה אורלי מוגדרת כ"מומחית" – מה שהתגלה כאמת לאמיתה).

עלו בנו שאלות רבות – האם זה הזמן? האם ההכנסה שלנו בשלב הזה מאפשרת לנו בכלל לחסוך? האם יש לנו אפשרות לממן את זה כרגע? באותו זמן, היה מאוד מאוד קל לענות על כל תשובה בשלילה, כי "ייעוץ כלכלי" נשמע כמו משהו שעומד להגביל אותנו ולהקשות עלינו.

אם אני צריכה לענות עכשיו? אני אענה על כל תשובה בחיוב, ואגיד שזה היה הזמן המדויק, ולמה? כי אף פעם אין זמן נכון להציב לעצמך גבולות, ובדיוק בגלל זה כל זמן הוא הזמן הנכון. שלא תבינו לא נכון, כשאנחנו אומרים "להציב לעצמך גבולות" אנחנו מתכוונים לכך שכשאין גבולות ברורים אנחנו משכנעים את עצמנו שזה בסדר לקנות ולעשות כל מה שאנחנו רק רוצים עם הכסף, ובעתיד תמיד יהיה זמן לחסוך, אבל זאת טעות. הגבולות שעליהם אנחנו מדברים מאפשרים לכם לעשות הכול, ועדיין לחסוך, ובגדול – כן כן, גם אם אתם חושבים שאין לכם את האפשרות לכך בשלב הזה.

כמו שאתם מבינים – פחדנו. למה? כי כסף זה דבר שקשה להשיג, ומאוד קל לאבד. פחדנו כי ליווי אומר מוכנות, בשלות והמון אומץ – אומץ לומר את המילה "לא" לעצמנו. אבל טעינו. אין פה אומץ, יש פה בחירה – איך אנחנו רוצה שהחיים שלנו יראו, ובמקביל, לא למנוע מעצמנו דברים.

בינינו, מתי הצלחנו באמת להקפיד על דיאטה? כשמצאנו את האיזון הנכון בין מתוק ומספק לבין בריא ומזין. אז עכשיו תאמצו את זה לאורח חיים כלכלי נכון – איזון בין ההנאות קצרות הטווח בחיים, לבין ההנאות בטווח הרחוק – צמיחה כלכלית וביטחון כלכלי.

את כל אלה למדנו מאורלי.

הגענו עם אפס ניסיון והבנה במונחי הבסיס של העולם הפיננסי. עם הרבה סבלנות ועם ערמות של ידע ואסרטיביות, אורלי לימדה אותנו צעד צעד כיצד העולם הפיננסי עובד, מהם מושגי היסוד שאנחנו חייבים להכיר, איפה מומלץ שנהיה בעוד X שנים ומהי הדרך הנכונה להגיע לשם.

שלא תטעו, בהתחלה שמענו ג'יבריש, עדיין אנחנו מדברים על עולם מושגים חדש לגמרי, אבל בכל מפגש נפלו עוד ועוד אסימונים, וככל שהתקדמנו נהיינו צמאים ללמוד עוד, מה שמעיד על כך שהליווי של אורלי לא היה "שיעור שחייבים לקחת", אלא שיעור *שרוצים* לקחת.

בלי ששמנו לב החשיבה שלנו נהייתה פחות פזיזה ויותר מחושבת ובמקביל שמנו לב שהדברים בהם אנחנו בוחרים להשקיע (בילויים, טיולים וכל המותרות האחרות) מביאים איתם סיפוק גדול יותר.

זוכרים שבהתחלה חשבנו שהיעד הוא הכסף? יופי. אז בתהליך עם אורלי תלמדו שהוא לא. הכסף הוא האמצעי. ביטחון כלכלי מבטיח לכם עתיד שקט, בטוח, כזה שלא מפחיד לחשוב עליו. נכון שאתם עובדים בשביל הכסף, ובמובן הזה הוא יעד, אבל מכסף אפשר לעשות עוד כסף – האפשרויות הן בלתי נגמרות. ופה השינוי הגדול באמת קרה. ההבנה שבכל חודש אתם יכולים לא רק להשתמש בכסף בהווה אלא להשתמש בו גם כדי להבטיח לעצמכם עתיד – זה הבום הגדול שאתם צריכים לזכור.

אם עד עכשיו זה לא היה מספיק ברור, אז אנחנו נסכם את זה במשפט אחד אחרון. אנחנו מודים לעצמנו שבסוף עשינו את הצעד הנכון ובחרנו להתחיל עם אורלי הליך של ייעוץ כלכלי. במס' חודשים נקודת המבט שלנו השתנתה ב180 מעלות, וכך גם הבחירות שלנו נהיו שקולות יותר.

תודה לך אורלי על הכלים שסיפקת לנו, על הסבלנות, האכפתיות, הזמינות והמוטיבציה לדחוף אותנו להצלחה ולשינוי חיובי.

מאי ערד, בת 26, סטודנטית באוניברסיטת חיפה ועוזרת מחקר ולידור כהן, בן 28, סוכן יבוא בחברת לוגיסטיקה, רעננה

אנחנו בני 60 עם חיסכון פנסיוני נמוך מאוד.

הגענו לאורלי רובין עם סכום כסף והתלבטות גדולה לגבי מהי הדרך הטובה ביותר עבורנו בכדי שנוכל להנות מהכנסה שוטפת קבועה בפרישה מבלי לרדת ברמת החיים שלנו.

האם לקנות דירות להשקעה או להשקיע את הכסף ולתת לו לצמוח בצורה אחרת. היו לנו הרבה שאלות והרבה חששות.

אורלי והצוות המקצועי שלה ליוו אותנו ברגישות רבה ובנו לנו תכנית עבודה שתביא אותנו ליעד שלנו. יתרה מכך, התוכנית מתאימה לנו ולאופי השמרני שלנו.

היום אנחנו רגועים יותר כי אנחנו יודעים שהכסף שלנו עובד בצורה אפקטיבית וצומח. אנחנו ממשיכים לחסוך בצורה יעילה והוודאות שלנו לגבי הכנסה שוטפת בפרישה ללא ירידה ברמת החיים גדלה.

סליה (מורה לאמנות) וגוסטבו (מנהל תפעול) פרפיניאל, בני 60, כפר סבא

The financial advisor's market is flooded with all types of service providers and for the most part it is difficult to find someone who can truly help you.

So for us it was rare to find someone like Orli who fit the bill and checked the boxes on all counts. Orli is a very talented professional, with all the necessary skills to help you achieve your goals, whether growth, recovery, retirement or others. She accomplishes this using a specific approach for ones needs while building an extensive understanding of the mindset of her client. Orli’s professionalism is lifted up even further by her great personality and tailored care, all the while showing true dedication to the success of the process. Highly recommended!!

רייצ׳ל בת 42 (מנהלת בחברת פיננסים) אורן בן 43 (היי טק בתחום החלל, גמלאי צה״ל), גרים במודיעין

מהרגע הראשון אורלי הייתה מאוד סבלנית למטר שאלותיי וענתה באופן רגוע ומקיף.
היא פרסה בפניי אפשרויות שונות ומשונות לאפיקי השקעה שונים בהתאם לצרכים שלי ואפילו לאופי שלי.

אני ממליץ בכל לב לכל אחד לעבור תהליך כזה עם אישה בעלת ידע, אינטליגנטית ובעלת סבלנות כזו. בסופו של דבר, שווה לכולנו לסמוך על מישהו כמוה בכדי לתעל את השקעותינו הכספיות. את עבודתה היא עושה נאמנה.

תודה אורלי על הכול.

ארנון זלוטניק, מרצה לאנגלית עסקית במכללות פרטיות, קלן גרמניה

הגעתי לאורלי אחרי שעברתי תהליך כלכלת המשפחה אצל מישהו אחר.

רציתי לצמוח. לרכוש את הנכס הבא, להגדיל את ההון שלי, רציתי שהכסף שלי יעבוד נכון.

אורלי הייתה זו שגרמה לי לראות שמצבי הרבה יותר טוב ממה שחשבתי ואיך זה יכול לשמש מקפצה לצמיחה כלכלית והכנסות פסיביות. היא הרגיעה את החששות שלי.

משהו מוזר ביותר קרה בתהליך, אני מוצאת את עצמי אוהבת לחסוך, זה נותן לי שקט נפשי.

אורלי ידעה לקחת את מה שיש לי ולהגדיל אותו דרך השקעות נכונות בנדל"ן. מעבר לזה, היא עזרה לי לגדול וכל זה בדרך כל כך נעימה שעברה את ההתנגדויות שלי בקלות.

היום אחרי תהליך, אני מבינה את ההשפעה העצומה לכך שיש גוף אחד מקצועי שמטפל בכל ענייניי הכלכליים ורואה את התמונה המלאה.

אז אם אני ממליצה על אורלי? ברור ברור

מיקי אלון, עורכת דין וחוקרת תודעה בת 51, רמת השרון

הגעתי לאורלי בתקופה של שינויים לא פשוטים, ורציתי לקחת שליטה על כל ההיבטים הפיננסיים בחיי, כדי לבנות תוכנית שתעזור לי לראות איך כל נכסי, כולל הנדל"ן והנכסים הפיננסיים מתכנסים יחד לכדי תמונה שלמה לצורך תכנון העתיד.

אורלי והצוות שלה עטפו אותי (כולל ניהול סיכונים, טיפול בכספים פנויים, יעוץ פנסיוני ובנקאי) ועזרו לי להבין היכן אני עומדת ולאן פני מועדות. יחד בנינו תוכנית להרבה שנים קדימה שתאפשר לי חיי רווחה בראש שקט.

אורלי התנהלה ברגישות ובהכלה למצבי דאז ודאגה שאבין את כל ההיבטים, גם כאלה שלא ממש ששתי להתעניין בהם…

השבוע הגעתי לפגישת בקרה שנתית ומצבי השתפר בהרבה מובנים – הגדלתי את חסכונותיי, ואני עם הפנים קדימה ולמעלה בהתנהלות כלכלית נבונה המאפשרת צמיחה ורווחה.

נעמה עמית-פונר, בת 60, עובדת הייטק