ממליצים

בתור ילד אני זוכר שהיו הרבה חששות סביב השקעות כספיות, שמא נסתבך ולא יהיה.

זה השפיע עלי מאוד.

בעיקר הכניס בי פחד מהתחייבויות.

רק הרעיון של משכנתא גרם לי לפיק ברכיים. לא האמנתי שאי פעם אקח משכנתא.

רציתי להרגיש בטוח, לחיות ברווחה כלכלית ולא להיות תלוי רק בשכר מהעבודה.

במשך שנים, אשתי ואני, התקשינו לקבל החלטות הקשורות בכסף שלנו- איך להשקיע, איפה נכון להשקיע? המון שאלות וחוסר ביטחון, עם ידע מועט שגרמו לנו להימנע מביצוע פעולות שיקדמו אותנו כמשפחה.

הבנו שאנחנו צריכים יעוץ כלכלי. קיבלנו המלצה מבן משפחה על אורלי. לקח זמן מה משיחת הטלפון הראשונה שלנו עד שהרגשנו בשלים לעשות דרך. הבנו, כבר בשיחה הראשונה, שאנחנו באים לעבוד ושהתהליך עם אורלי הוא עמוק, יסודי, מחייב.

השבוע סיימנו את התהליך. אנחנו מרגישים ביטחון. יש לנו דרך, אנחנו כבר לא תלויים באוויר. יש לנו תכנית מגירה לקטסטרופות, אנחנו יודעים שאנחנו פועלים גם למען העתיד של הבת שלנו כי אנחנו חוסכים לה כסף.

התהליך גרם לנו להבין שאנחנו רוצים להגדיל הכנסה ולצמוח כלכלית. אנחנו בשלבים מתקדמים של רכישת דירת פינוי בינוי להשקעה שצפויה להגדיל לנו את ההון בצורה משמעותית.

משהו נפתח בנו.

היום אנחנו מבינים את הדברים אחרת ולא נותנים לפחדים ואמונות לעצור אותנו. פתאום אנחנו מזהים שנבנתה בנו תחושת מסוגלות. אנחנו כבר מבינים שרכישת דירה זה לא גדול עלינו כי גילינו שאפשר לייצר גמישות גם בתוך ההתחייבויות.

אנחנו מרגישים יותר שקטים ורגועים בנושא הכלכלי. מעבר לזה אנחנו מבינים בדיוק איפה אנחנו נמצאים מבחינה כלכלית, לאן אנחנו שואפים להגיע ומה אנחנו צריכים לעשות כדי להגיע לשם.

 

תודה רבה אורלי על תהליך ששינה את חיינו

אביטל קולקר (29) קלינאית תקשורת , ואלון קולקר (32) מהנדס חשמל מנהל פרויקטים, באר שבע

אבא שלי היה פיזיקאי.

הוא היה שופע ברעיונות והקים שתי חברות סטארט אפ.

הוא לא האמין בפנסיות וביטוחים ולכן מה שהיה לו בחסכונות אלו לא היה משמעותי.

לפני כשנתיים מצבו הפיזי התחיל להתדרדר. הבנו שזה רק עניין של זמן עד שמצבו הקוגנטיבי גם יתדרדר.

פתאום מצאנו את עצמינו, אחי ואני, נאלצים לקחת פיקוד על הטיפול בו.

מעבר לשיברון הלב בלראות את אבא במצב הזה, הוצאות הטיפול בו היו גדולות מאוד ומידי חודש עשרות אלפי שקלים נדרשו למטפלים.

חשבנו על דיור מוגן אבל לא ידענו אם יש מספיק כסף.

מהר מאוד הבנו, שאם לא ניקח יעוץ מקצועי, הכסף ימשיך להתמוסס.

חששנו. שנינו צעירים, לא ממש מבינים בפיננסים.

לא היה לנו מושג איפה להתחיל.

כך הגעתי לאורלי.

היא והצוות שלה לקחו אותנו בשתי ידיים, ליוו אותנו צעד צעד ועזרו לנו להבין ולייצר שקט.

קודם טיפלנו בכל העניינים המשפטיים כי לא ידענו כמה זמן אבא יישאר צלול.

אורלי בנתה לנו תקציב שכלל את כל הצרכים של אבא. היה לנו גרעון עצום כל חודש. המשמעות של זה היא שהשתמשנו בחסכונות של אבא לטובת הטיפול בו. הבנו שאם נמשיך להשתמש בחסכונות של אבא, הם יספיקו למספר שנים אך לא מעבר לזה.

בתהליך טיפלנו בכל נושא מיצוי הזכויות מתוכניות פנסיה וביטוח מנהלים שהיו והתחלנו לקבל קצבה חודשית. קיבלנו גם תשלום רטרואקטיבי על התקופה שקדמה להגשת הבקשה שלנו. תבענו גם את הביטוח הלאומי ופתאום התחיל להיכנס כסף.

השקענו חלק מהכספים של אבא בהשקעות אלטרנטיביות המייצרות תזרים חודשי והיום אני שמחה להגיד שאנחנו מאוזנים וכבר לא נוגעים בקרן. אוכלים רק את הפירות מההשקעה.

מעבר לזה שכל ענייניו של אבא מטופלים בצורה הטובה ביותר, הכספים הפנויים מושקעים ומייצרים כסף חדש, למדתי כל כך הרבה בשנה הזאת על השקעות, ומיצוי זכויות, ואיך לחשוב נכון כלכלית ואיך לייצר כסף חדש. אני משתמשת בכלים האלה גם בשביל הצמיחה הכלכלית שלי.

אין לי מילים להודות לך אורלי על המתודה הברורה, הסבלנות, ההסברים, המקצועניות שלך ושל הצוות שלך. בזכותכם אני רגועה ויודעת שאבא יכול לחיות עד 120 ויהיה לנו מספיק כסף לטפל בו.

תודה רבה

סיון ניר, 32, בנימינה, מומחית AI ומורה ליוגה

הי אורלי,

אני עצמאית, בת 56 יודעת לעבוד הרבה ולהרוויח טוב, אך במקצוע שלי, אני משתכרת לפי שעות העבודה שלי. כך ששכרי מוגבל.

 

אני "אוהבת לחיות", לבלות לנסוע ולקנות.

 

אחרי אובדן בחיי, הבנתי שאני ורק אני, אחראית על עצמי, ושאני זקוקה לעזרה ויד מלווה בניהול החסכונות וההוצאות כדי שאוכל להיות רגועה שאתבגר ואזדקן בכבוד.

היה לי חשוב להבין מה הם גבולות הגזרה שלי מבחינת הוצאות.

בעיקר רציתי שנושא הכסף, יהיה בתחומי המציאות ולא בתחומי ההרגשה והמשאלה.

 

הגעתי לאורלי דרך המלצה.

כשנפגשנו לראשונה, פגשתי אישה מאד יפה ובטוחה, שנסכה בי ביטחון.

 

עבודת הריכוז של הנתונים וההתחייבות הפנימית, הייתה לי קשה. נבהלתי מהמסע, כעסתי על אורלי, תחילת הדרך הייתה מעמסה, ריחמתי על עצמי, ובאמת לא הבנתי מה אנחנו עושות. חוויתי עלבון להכיר בעובדה שהתייחסותי לכסף היא בעיקרה רגשית ולא מציאותית.

אחרי ארבעה חודשים, כבר הרגשתי את ההבדל.

 

נדהמתי להכיר בהשפעה הנרחבת שהמהלך המשותף עם אורלי, הביא לחיי. הבעלות שכבשתי על הכסף שלי. המחויבות של אורלי ללוות אותי במסע ההתמסרות שלי לעצמי. לקח לי זמן להסכים להבין מה אנחנו עושות יחד, במה אני זקוקה לאורלי שלא הייתי יכולה לעשות לבד.

 

התחדדה לי ההבנה של סדרי העדיפויות שלי, ובהתאמה הפניית המשאבים הכספיים, וגם חסכונות מותאמים לצרכיי, שנוסכים בי בטחון. אני מתנהלת בטוחה יותר עם עצמי, לקחתי אחריות רבה יותר על חיי, בתוכי אני זקופה עוד יותר.

 

כיום, אחרי שנה של עבודה משותפת, אני שמחה על הבחירה שלי באורלי רובין. מתוך ההכרות עימה והעבודה המשותפת והמחויבות שלה להמשיך ולצעוד בדרך זו של בדיקה תקופתית להתנהלות הכספית שלי בהתאמה לשינויים המתרחשים כל העת.

 

אורלי, מקשיבה ומדברת בגובה העיניים, תמיד בשפה ברורה, לא מתקשטת במילים לועזיות או מקצועיות , אותן, הדיוטות בכלכלה אינם מבינים. ההתאמה לצרכים שלי, לדרך חיי שלי, בצניעות ובנדיבות הלב והשכל אורלי מקשיבה ואוספת את כל הפרטים שסיפרתי והבאתי. היא זוכרת מי אני, וכל מפגש הוא ייחודי. כי הוא מותאם.

 

אורלי אשת מקצוע אותנטית, הרגשתי סקרנות אמיתית להיטיב עימי, וחשיבה רעננה ולא תבניתית.

נועה, עצמאית, 56, תל אביב

חזרנו לארץ לפני שנתיים אחרי שהות ארוכה בארצות הברית.

ההשתלבות חזרה לא הייתה פשוטה לנו. התווסף לזה חוסר וודאות גדול בנושא הכלכלי.

רצינו לקנות דירה ולא היה לנו אומץ לעשות זאת.

הכסף שלנו ישב בעובר ושב ונשחק. לא ידענו במה נכון להשקיע את הכסף בינתיים.

כאזרחים אמריקאים הבנו שלא בכל דבר אנחנו יכולים להשקיע ושאם נשקיע לא נכון, נהיה חשופים למס דרקוני.

ביטוחים ופנסיות זה היה נושא מורכב עבורנו, לא הבנו מה חשוב יותר ומה פחות.

הגענו לאורלי רובין דרך המלצה חמה.

במהלך התהליך התחלנו להבין קודם כל מה אנחנו רוצים, מה המטרות שלנו בחיים וכמה כסף צריך כדי להגיע למטרות האלה.

רצינו לקנות דירת מגורים בסכום שהוא גדול ממידתנו. ההתלבטות הייתה האם להמתין כמה שנים ולחסוך עד שנגיע להון העצמי או להשקיע את מה שיש בינתיים וככה להגדיל את ההון שלנו.

בסופו של דבר, בעזרת הליווי של אורלי רכשנו דירה להשקעה בפרויקט שצפוי להשלים תהליך פינוי בינוי בשנים הקרובות. צעד זה, שלא היה לנו אומץ לעשות לבד ללא ליווי מקצועי, צפוי להגדיל לנו את ההון ולהביא אותנו להון עצמי מספק לדירת מגורים שאנחנו רוצים.

יש לנו תמונה ברורה ומסודרת של מה שיש לנו, לאן אנחנו רוצים להגיע וגם תכנית הפעולה ברורה לנו. הכי חשוב שבמקביל למטרות, אנחנו בונים את החוסן הכלכלי של המשפחה שלנו.

אורלי מאוד יסודית, מתודית ומקצועית היא ייצרה לנו סדר כלכלי ועזרה לנו להבין מה צריך לעשות כדי להגיע למטרות הכלכליות שלנו. אורלי  נגישה, מקצועית, ונעימה ויש לה ידע מאוד רחב בתחומים הכלכליים.

דניס בת 43, גננת. חזי בן 45, היי טק. מתגוררים ברחובות

אנחנו זוג בני 30+ עם ילד, גרים באנגליה כבר כמה שנים.

כבר הרבה זמן הרגשנו שהתנהלות הכספית שלנו היא מאוד פסיבית וללא תכנון ממשי. נמנענו מלבצע פעולות או החלטות בעיקר מחוסר ידע וחשש.

חיפשנו מישהי.ו שיעשו לנו סדר ויעזרו לנו לתכנן לטווח הקצר, בינוני וארוך, תוך התחשבות בעובדה שהכספים שלנו מחולקים על פני שתי מדינות.

אורלי עזרה לנו להגדיר את המטרות שלנו, להבין איך להתנהל בכל מדינה, ואיך לנתב את הכספים בהתאם למטרות שלנו. אורלי עשתה כל זאת במקצועיות רבה, כולל התייעצות עם הצוות שלה הכולל אנשי מקצוע מתחומים משיקים, ותוך למידה של הצרכים הייחודיים שלנו.

אנחנו מרגישים שהתהליך גם שיפר את מערכת היחסים הזוגית. בהמלצת אורלי, התחלנו להתנהל עם תקציב חודשי, מה שהוריד את החיכוכים הזוגיים הקשורים בכסף. בנוסף, הצבת המטרות המשותפות עזרה ליצור חזון משותף לעתיד.

היום לאחר כשנה, ההתנהלות שלנו הפכה מפסיבית לאקטיבית והכסף שלנו מושקע בהתאם למטרות שלנו כולל עתיד ילדנו. אנחנו מרגישים שקיבלנו כלים לתכנן ולנהל את הכספים שלנו, כמו כן את הבטחון לעשות זאת.

לילך גנץ, 36, מנהלת פרויקטים ואלעד הרץ, 38, פיזיותרפיסט, לונדון

אני בת 50, אקטוארית באחת מחברות הביטוח הגדולות בארץ.

עולם הפיננסים לא זר לי.

הגעתי לאורלי רובין לתהליך תכנון פיננסי במהלך תהליך גירושין. הייתי במערבולת ריגשית, לפני החלטות כלכליות שישפיעו עלי ועל ילדי שנים קדימה. פחדתי לעשות טעות. זה שאני אקטוארית וטובה מאוד בעבודה שלי חידד לי כמה חשוב שאיעזר בבעלת מקצוע המתמחה בתכנון פיננסי של משפחות.

רציתי ליווי של בעלת מקצוע מהשורה הראשונה, ניטרלית שתסתכל על כל העניינים הכלכליים שלי, הכסף הפנוי שלי, התקציב החודשי, הביטוחים והפנסיות, ההשקעות שלי ותראה לי איך התמונה הזאת יכולה לעזור לי להיעמד על הרגלים אחרי הגירושין ולהביא אותי למטרות שלי בחיים.

פחדתי להיכנס למינוסים, היה לי חשוב להיות מסוגלת לחסוך לבנות שלי סכום כסף ללימודים, חתונה, דירה, ולרכוש עבור עצמי דירה למגורים או השקעה.

מאוד רציתי לבנות חוסן פיננסי כדי שארגיש יציבה ואוכל לקבל החלטות לגבי החיים שלי מבלי להסתכל רק על הכסף, אלא גם על הרצונות שלי. סוג של חופש להחליט.

הליווי עשה לי סדר גדול לגבי המצב הכלכלי שלי. הבהיר לי מה המצב שלי כיום, לאן רוצה להגיע ומה הדרך לשם. זה גם נתן לי הרבה ידע, והכניס אותי לאמביציה לייצר מקורות הכנסה נוספים. בהשראת התהליך, נרשמתי ללימודי שוק ההון מתוך מחשבה על יצירת הכנסה פסיבית דרך מסחר יומי.

אורלי עזרה לי להבין איזה השקעה מתאימה לי ונתנה לי ביטחון לעשות צעדים כמו לרכוש דירה. היא גרמה לי להרגיש כמה זה חשוב שאעשה את המאמץ עכשיו ולא אוותר לעצמי כדי שיהיה לי חוסן פיננסי. היא הסבירה לי למה חשוב שאעשה זאת עכשיו כששוק הנדל"ן בירידה.

אורלי והצוות שלה מאוד מקצועיים ואני מרגישה מוחזקת. גם ברגעים שהייתי מאוד עמוסה בעבודה, אורלי רתמה אותי בעדינות לא לוותר לעצמי ולהמשיך לטפל בדברים עד שכל העניינים הכלכליים בחיי יהיו מסודרים עד הסוף.

רוב האנשים לא מבינים שכשהם הולכים ליועץ כלכלי הם לא משקיעים ביועץ אלא בעצמם. נכון, זה עולה כסף אבל אני רואה את זה כהשקעה בעצמי ואני כבר רואה איך ההשקעה חוזרת אלי.

השקעתי בעצמי ואני ממש שמחה שעשיתי את זה. לא האמנתי כשנכנסתי לתהליך שבסיומו ארכוש דירה ואף אפתח לעצמי אפיקים נוספים להכנסה.

תודה רבה אורלי

בת 50, אקטוארית, אזור השפלה

שמי נוי, בת 30.

במקצועי אני הייטקיסטית, אך מעולם לא קיבלתי חינוך פיננסי והגעתי לשלב שהרגשתי תקועה.

רציתי לעשות צעדים להשקעות ולמינוף הכסף שחסכתי, אבל פחדתי.

הבנתי שחסר לי ידע ושלא הכל אני יכולה לעשות לבד, שלפעמים אני צריכה עזרה מאנשים מומחים שזה עיסוקם.

הגעתי לאורלי על מנת לקבל ליווי ולרכוש ידע וכלים פיננסיים להתנהלות כלכלית עצמאית.

אורלי ענתה בצורה ברורה על כל שאלותיי ועזרה לי לעצב התנהלות כספית שנתית במקום חודשית, להגדיר מטרות ויעדים ולקבל תמונה רחבה של התיק הכלכלי שלי.
היום אני מתנהלת בצורה מחושבת ורגועה יותר מתוך הבנה של גבולות הגזרה שלי ובידיעה שאני בהתקדמות מתמדת.

תודה לך אורלי על הלמידה, הליווי והסבלנות.

נוי לוי, 30, הייטק, תל אביב

הי אורלי, מאוד מתרגשת לשתף אותך

אנחנו בני 50, שכירים, משתכרים טוב, יש לנו בית שאנחנו אוהבים, ואנחנו חיים את החיים, פשוט חיים.

הגענו אלייך בתחושה שאיחרנו את הרכבת.

לא צברנו חסכונות שיתנו לנו ביטחון למקרה שאחד מאיתנו יאבד את מקום העבודה חס וחלילה, על דירה להשקעה הרגשנו שאין מה לחלום,  לא ידענו איך נוכל לעזור לילדים בבוא העת או אם מה שחסכנו לפנסיה יספיק לנו בכלל.

הרגשנו חוסר שקט. היה לנו קשה לחסוך, לא רצינו לוותר על ספונטניות בחיים, הרגשנו שאנחנו חיים מחודש לחודש.  ובאיזה שהוא מקום ישב לנו בראש שכל יום שעובר ואנחנו לא מטפלים בזה, אנחנו מפסידים. החלטנו שאנחנו רוצים יותר וודאות ושכדאי לנו לעשות תכנון פיננסי שמסתכל גם קדימה.

ואז הגענו אלייך.

בתהליך של מספר חודשים בדקת כל חלק וחלק בחיים הכלכליים שלנו. הראית לנו איך המצב יכול להשתנות תוך כמה שנים ואיך נוכל לקנות דירה להשקעה שתתמוך בנו בפנסיה. הראית לנו איך אפשר לחסוך והיום אנחנו חוסכים בכל חודש כ4500 ₪. מי היה מאמין שנגיע למצב כזה.

בעזרתך, ביצענו מהלכים כמו מינוף והשקעה שקודם לא יכולנו לחלום עליהם. נתת לנו את הביטחון שאנחנו יכולים בדרך זו לצבור הון עצמי לדירה להשקעה. זה נותן לנו הרבה שקט.

הליווי העוטף, שלך ושל הצוות שלך גרם לנו להרגיש ביטחון לעשות צעדים שלא היינו עושים לבד. הליווי של יורם, המומחה הפנסיוני שבצוות שלך שמעבר לטיפול בפנסיות וביטוחים עזר לנו לעשות מעבר נכון מעבודה לעבודה, שיחסוך לנו בתשלום המס, זה משהו שבכלל לא ידענו שכדאי לשים לב אליו.

הצלחנו להבין מה אנחנו צריכים לעשות כדי לצבור מספיק הון עצמי לדירת השקעה. התחלנו לחסוך ואף מינפנו כספים קיימים לטובת הגדלת ההון שברשותנו.

והכי מרגש זה שלא ויתרנו על האורח חיים שלנו, על הבילויים, ולא רק שלא ויתרנו היום אנחנו רגועים.

עדיין משתאים מכך שאת החלום הגדול שלנו להגיע לדירה להשקעה בגיל 55 אחרי שבגיל 50 אנחנו עם אפס חסכונות, נגשים בזכותך.

תודה רבה מכל הלב

ל. ו-א. , בני 50, מרפאה בעיסוק ומהנדס אבטחת מידע, גבעת עדה

אני בת 66, תכשיטנית עצמאית, בפרק ב'.

החלטתי לגשת ליעוץ כלכלי כי לא הייתי רגועה

ידעתי שהפנסיה שצברתי מאוד נמוכה ברמה של כמעט לא קיימת ושאצטרך להמשיך לעבוד עוד שנים ארוכות, וזה היה בסדר מבחינתי. חששתי שאם בעתיד אישאר לבד, אמצא את עצמי בבעיה כלכלית.

חששתי שאם יקרה משהו ולא אוכל להמשיך לעבוד, אהיה נטל על ילדיי וזה היה הסיוט שלי. הילדים שלי עסוקים בבניית החיים שלהם, יש להם ילדים קטנים והרבה הוצאות על גנים ומסגרות.

כהורה הדבר האחרון שרציתי זה לקחת כסף מהילדים שלי. התחושה הזאת עוררה בי בושה. לא הבנתי איך הייתי כל כך שאננה עד עכשיו ולא חסכתי מספיק פשוט חייתי ממה שנכנס. הרגשתי חוסר שליטה על המצב ולא ידעתי איך אני יכולה לשנות את זה.

בכנות אומר שלא הייתי בקיאה בפרטים של מה יש לי ומה אין לי והייתי לא רגועה.

הגעתי לאורלי רובין אחרי שקיבלתי מספר המלצות עליה.

אורלי מיפתה את המצב הקיים שלי. בסבלנות אין קץ עשתה לי סדר והסבירה כל דבר במילים וגם בציורים (היא מציירת על קיר זכוכית במשרד שלה) וזה עזר לי להבין קודם כל איפה אני נמצאת.

אחר כך היא הסבירה לי לאיזה סכום אני צריכה להגיע בעשור הקרוב כדי לשמר את רמת חיים אליה אני רגילה, גם אחרי שאפסיק לעבוד.

היא בנתה לי תכנית איך להגיע לסכום הזה דרך הגדלת הכנסה, חסכונות קבועים והשקעתם במכשירי השקעה שמניבים תשואה וגורמים לכסף שלי לעבוד ולגדול.

כשראיתי את התוכנית לא האמנתי שאני אוכל לשים בצד כל חודש כמה אלפי שקלים לחיסכון. אבל היא האמינה וזה הספיק לי. כשהיא ראתה שזה מלחיץ אותי, הציעה שנעשה זאת בהדרגה וכך עשינו. היא החזיקה לי את היד ועודדה אותי כל הדרך.  היום אני עדיין לא מאמינה שאני מצליחה לחסוך ככה כל חודש.

אני יותר ממוקדת בעבודה שלי ויודעת כמה כסף אני צריכה להרוויח כל חודש וכבר פחות מוותרת לעצמי במקומות האלה.

אורלי פתחה לי עולם חדש.

תודה לאל, אני רגועה ומבינה מה אני צריכה לעשות כדי לא להיות נטל על ילדיי.

הצוות של אורלי מאוד איכותי, ונעים.  נעזרתי בהם בנושא של השקעות, ופנסיה. יש לנו קבוצת ווטסאפ וכל שאלה שיש לי אני כותבת בקבוצה או מרימה טלפון או שולחת מייל.

שלחתי לאורלי גם את הבת שלי לתהליך כדי לעזור לה להגיע לרכישת דירה והיא בדרך לשם.

בזכותה אני ישנה טוב יותר בלילה.

סוניה ליטוין כהן, 66, תכשיטנית

הי אורלי,

הגעתי אלייך בתחילתו של הליך גירושין. לא ידעתי כמה לבקש מזונות, הייתי מודאגת איך אתנהל עם משכורת אחת וגם היו החלטות משמעותיות שהייתי צריכה לקבל, כמו אם לרכוש את החלק של הגרוש בדירת מגורים או בדירת השקעה. לא היה לי מושג איך להתחיל לגשת לדברים ולקבל החלטות. ידעתי שאלו הם החלטות דרמטיות שישפיעו על החיים שלי ושל שלושת ילדי הקטנים שנים קדימה.

מייד לקחת את המושכות לידיים וצעד צעד בעדינות הובלת אותי והצגת בפני תרחישים שונים כדי שאבין את המשמעות של כל החלטה, מה שהקל עלי בקבלת ההחלטות הנכונות. כדי לדעת כמה מזונות לבקש רשמנו את כל ההוצאות שיכולות להיות בהווה ובעתיד ואני חייבת לציין שהעלית דברים שתוך כדי הסערה לא חשבתי עליהם בכלל. כפי שאת זוכרת הייתי במצב נפשי לא פשוט ובסערה פנימית. בכל זאת, סיטואציה לא פשוטה כלכלית ונפשית, המשפחה מתפרקת והילדים עם הקשיים שלהם להסתגל למצב הקיים.

בנית לי תקציבים לפי תרחישי חיים שונים והתחלתי להתנהל עם זה בשוטף. בדקת את פוטנציאל עליית הערך של שתי הדירות ואת היכולת הכלכלית שלי לרכוש כל דירה. ומהנתונים הבנתי שכדאי לי לרכוש את חלקו בדירת ההשקעה ולא בדירת המגורים.  זה לא מה שרציתי, אבל השיקולים שהצגת בפני היו משכנעים. מאז שרכשתי את הדירה עלה שוויה ב- ₪164,000. חוץ מזה השקענו את הכסף שקיבלתי בגירושין והכסף עובד ועוזר לי בינתיים לסגור את החודש תוך כדי שאני מפרישה כסף לחסכונות. ובגלל שאת כזאת יסודית, מצאת טעות לרעתי בחישובים בהסכם גירושין בגובה ₪10,000.  סה"כ חסכתי בזכות התהליך איתך ₪221,000. כל זה בחצי שנה. מטורף.

כשאמרת לי בפגישה הראשונה שיש לך מעטפת של אנשי מקצוע שעובדים איתך כצוות, לא ממש הבנתי למה את מתכוונת. במהלך התהליך יורם ליווה אותי עם הביטוחים והפנסיות וממש הראה לי איך אנחנו הולכים לשפר את הפנסיות שלי ולהגדיל את הקצבה שאקבל בגיל פרישה. איריס יועצת המשכנתאות הקדישה לי זמן ובסבלנות רבה הסבירה לי שכדאי לי לגרור משכנתא במקום לקחת חדשה (מזל גדול) ועורכת הדין פז עזרה לי עם ייפוי הכוח המתמשך. לא רק שאני לא צריכה ללכת ולחפש אנשי מקצוע בסוף, אלא שלא צריך לעדכן בטלפון שבור כי כולכם מעדכנים האחד את השני.

אני ממליצה מאוד לנשים שמתגרשות לבוא אלייך. בזכותך הרגשתי שאני לא לבד, הרגשתי בטוחה . ישבתי במשא ומתן ממקום מחוזק. הרגשתי תמיד צעד אחד קדימה ידעתי מה לשאול, מה לבקש, על מה להתעקש ועל מה לא. הרגשתי בשליטה.

אני מודה לאלוהים ולעורכת הדין לוסי אשר שהפנתה אותי אלייך. אני לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם לא הייתי מגיעה אלייך. קודם כל הייתי עם ₪221,000 פחות וכנראה שהייתי בוחרת לרכוש את דירת המגורים שהייתה מכניסה אותי למצב של שרידות כלכלית.

אין לי מילים להודות לך ואני ממליצה לכל אישה שנמצאת בתהליך גירושין או רק חושבת על זה, שתעשה לעצמה טובה גדולה מאוד  ותבוא אלייך.  ליווית אותי כמו אחות גדולה ששמרה עלי לכל אורך הדרך. תודה רבה.

הילי שמאי, 47, מנהלת פרויקטים וע. מנכ"ל גני יהושוע, הרצליה

פניתי אל אורלי בהמלצת חברה.

הרגשתי שאני צריכה בהירות וסדר בהתנהלות הכלכלית שלי.

אורלי עזרה לי לבנות תוכנית ברורה ומסודרת לעתיד.

בנוסף היא השלימה לי את המידע שחסר לי ע"מ שאוכל לבחור, בהנחייתה, בהתנהלות כלכלית מדייקת יותר בעבורי ובעבור משפחתי.

אורלי הייתה מאוד מקצועית וקשובה ומעבר לכך, גם קישרה אותי אל אנשי המקצוע הנכונים בעבורי.

ממליצה בחום, פעם בחיים לפחות צריך לעשות סדר בדברים ולאחר שיש בסיס, אורלי מסייעת בהמשך, כך שזו מבחינתי השקעה ארוכת טווח לשקט, בטחון וחוסן כלכלי.

תהילה אלוני, 43, הומאופטית, מושב תרום

אני הדר, בת 38, בעלת עסק עצמאי.

על אף שהרווחתי סכום כסף נאה כעצמאית, עד שפגשתי את אורלי ההתנהלות הפיננסית שלי הייתה כאוטית ביותר; בין היתר – ערבוב בין כלכלת הבית והעסק,  קושי להיערך לתשלומי מיסים כראוי, חוסר ארגון בחסכונותיי. בנוסף עמד לרשותי בעו"ש זמן רב סכום כסף להשקעה, שלא ידעתי כיצד להתקדם לקראתה ואף חששתי מצעד זה.

העבודה עם אורלי שינתה לחלוטין את פני הדברים.

ראשית היא עזרה לי לבחון היתכנות רכישת דירה. מהו סכום אפשרי להלוואה, הערכות לכל ההוצאות הנלוות לרכישה זו ועוד.

עוד במהלך העבודה עם אורלי רכשתי דירה למגורים.

שנית אורלי סייעה לי ליצור הפרדה בין החשבון הפרטי לעסקי ובכך השגתי שליטה רבה יותר בהכנסות וההוצאות כעצמאית.

לבסוף אורלי עזרה לי לארגן את חסכונותיי –  פנסיה, קה"ש וגמל, לבנות תוכנית חסכון וביטוח ולתכנן אפיק כלכלי לעתיד.

אני יכולה לשתף שהיום ההתנהלות הכלכלית שלי שונה בתכלית משהייתה בעבר, אני חשה בשליטה רבה יותר בתחום זה בחיי.

אורלי מסורה באופן יוצא דופן, זמינה, חכמה ומקצועית, ואני ממליצה בחום לעבור תהליך זה בהנחייתה.

הדר, 38, תל אביב