ממליצים

אני בת 66, תכשיטנית עצמאית, בפרק ב'.

החלטתי לגשת ליעוץ כלכלי כי לא הייתי רגועה

ידעתי שהפנסיה שצברתי מאוד נמוכה ברמה של כמעט לא קיימת ושאצטרך להמשיך לעבוד עוד שנים ארוכות, וזה היה בסדר מבחינתי. חששתי שאם בעתיד אישאר לבד, אמצא את עצמי בבעיה כלכלית.

חששתי שאם יקרה משהו ולא אוכל להמשיך לעבוד, אהיה נטל על ילדיי וזה היה הסיוט שלי. הילדים שלי עסוקים בבניית החיים שלהם, יש להם ילדים קטנים והרבה הוצאות על גנים ומסגרות.

כהורה הדבר האחרון שרציתי זה לקחת כסף מהילדים שלי. התחושה הזאת עוררה בי בושה. לא הבנתי איך הייתי כל כך שאננה עד עכשיו ולא חסכתי מספיק פשוט חייתי ממה שנכנס. הרגשתי חוסר שליטה על המצב ולא ידעתי איך אני יכולה לשנות את זה.

בכנות אומר שלא הייתי בקיאה בפרטים של מה יש לי ומה אין לי והייתי לא רגועה.

הגעתי לאורלי רובין אחרי שקיבלתי מספר המלצות עליה.

אורלי מיפתה את המצב הקיים שלי. בסבלנות אין קץ עשתה לי סדר והסבירה כל דבר במילים וגם בציורים (היא מציירת על קיר זכוכית במשרד שלה) וזה עזר לי להבין קודם כל איפה אני נמצאת.

אחר כך היא הסבירה לי לאיזה סכום אני צריכה להגיע בעשור הקרוב כדי לשמר את רמת חיים אליה אני רגילה, גם אחרי שאפסיק לעבוד.

היא בנתה לי תכנית איך להגיע לסכום הזה דרך הגדלת הכנסה, חסכונות קבועים והשקעתם במכשירי השקעה שמניבים תשואה וגורמים לכסף שלי לעבוד ולגדול.

כשראיתי את התוכנית לא האמנתי שאני אוכל לשים בצד כל חודש כמה אלפי שקלים לחיסכון. אבל היא האמינה וזה הספיק לי. כשהיא ראתה שזה מלחיץ אותי, הציעה שנעשה זאת בהדרגה וכך עשינו. היא החזיקה לי את היד ועודדה אותי כל הדרך.  היום אני עדיין לא מאמינה שאני מצליחה לחסוך ככה כל חודש.

אני יותר ממוקדת בעבודה שלי ויודעת כמה כסף אני צריכה להרוויח כל חודש וכבר פחות מוותרת לעצמי במקומות האלה.

אורלי פתחה לי עולם חדש.

תודה לאל, אני רגועה ומבינה מה אני צריכה לעשות כדי לא להיות נטל על ילדיי.

הצוות של אורלי מאוד איכותי, ונעים.  נעזרתי בהם בנושא של השקעות, ופנסיה. יש לנו קבוצת ווטסאפ וכל שאלה שיש לי אני כותבת בקבוצה או מרימה טלפון או שולחת מייל.

שלחתי לאורלי גם את הבת שלי לתהליך כדי לעזור לה להגיע לרכישת דירה והיא בדרך לשם.

בזכותה אני ישנה טוב יותר בלילה.

סוניה ליטוין כהן, 66, תכשיטנית

הי אורלי,

הגעתי אלייך בתחילתו של הליך גירושין. לא ידעתי כמה לבקש מזונות, הייתי מודאגת איך אתנהל עם משכורת אחת וגם היו החלטות משמעותיות שהייתי צריכה לקבל, כמו אם לרכוש את החלק של הגרוש בדירת מגורים או בדירת השקעה. לא היה לי מושג איך להתחיל לגשת לדברים ולקבל החלטות. ידעתי שאלו הם החלטות דרמטיות שישפיעו על החיים שלי ושל שלושת ילדי הקטנים שנים קדימה.

מייד לקחת את המושכות לידיים וצעד צעד בעדינות הובלת אותי והצגת בפני תרחישים שונים כדי שאבין את המשמעות של כל החלטה, מה שהקל עלי בקבלת ההחלטות הנכונות. כדי לדעת כמה מזונות לבקש רשמנו את כל ההוצאות שיכולות להיות בהווה ובעתיד ואני חייבת לציין שהעלית דברים שתוך כדי הסערה לא חשבתי עליהם בכלל. כפי שאת זוכרת הייתי במצב נפשי לא פשוט ובסערה פנימית. בכל זאת, סיטואציה לא פשוטה כלכלית ונפשית, המשפחה מתפרקת והילדים עם הקשיים שלהם להסתגל למצב הקיים.

בנית לי תקציבים לפי תרחישי חיים שונים והתחלתי להתנהל עם זה בשוטף. בדקת את פוטנציאל עליית הערך של שתי הדירות ואת היכולת הכלכלית שלי לרכוש כל דירה. ומהנתונים הבנתי שכדאי לי לרכוש את חלקו בדירת ההשקעה ולא בדירת המגורים.  זה לא מה שרציתי, אבל השיקולים שהצגת בפני היו משכנעים. מאז שרכשתי את הדירה עלה שוויה ב-164,000 ₪. חוץ מזה השקענו את הכסף שקיבלתי בגירושין והכסף עובד ועוזר לי בינתיים לסגור את החודש תוך כדי שאני מפרישה כסף לחסכונות. ובגלל שאת כזאת יסודית, מצאת טעות לרעתי בחישובים בהסכם גירושין בגובה 10,000 ₪.  סה"כ חסכתי בזכות התהליך איתך 221,000 ₪. כל זה בחצי שנה. מטורף.

כשאמרת לי בפגישה הראשונה שיש לך מעטפת של אנשי מקצוע שעובדים איתך כצוות, לא ממש הבנתי למה את מתכוונת. במהלך התהליך יורם ליווה אותי עם הביטוחים והפנסיות וממש הראה לי איך אנחנו הולכים לשפר את הפנסיות שלי ולהגדיל את הקצבה שאקבל בגיל פרישה.  איריס יועצת המשכנתאות הקדישה לי זמן ובסבלנות רבה הסבירה לי שכדאי לי לגרור משכנתא במקום לקחת חדשה (מזל גדול) ועורכת הדין פז עזרה לי עם ייפוי הכוח המתמשך. לא רק שאני לא צריכה ללכת ולחפש אנשי מקצוע בסוף, אלא שלא צריך לעדכן בטלפון שבור כי כולכם מעדכנים האחד את השני.

אני ממליצה מאוד לנשים שמתגרשות לבוא אלייך. בזכותך הרגשתי שאני לא לבד, הרגשתי בטוחה . ישבתי במשא ומתן ממקום מחוזק. הרגשתי תמיד צעד אחד קדימה ידעתי מה לשאול, מה לבקש, על מה להתעקש ועל מה לא. הרגשתי בשליטה.

אני מודה לאלוהים ולעורכת הדין לוסי אשר שהפנתה אותי אלייך. אני לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם לא הייתי מגיעה אלייך. קודם כל הייתי עם 221,000 ₪ פחות וכנראה שהייתי בוחרת לרכוש את דירת המגורים שהייתה מכניסה אותי למצב של שרידות כלכלית.

אין לי מילים להודות לך ואני ממליצה לכל אישה שנמצאת בתהליך גירושין או רק חושבת על זה, שתעשה לעצמה טובה גדולה מאוד  ותבוא אלייך.  ליווית אותי כמו אחות גדולה ששמרה עלי לכל אורך הדרך. תודה רבה.

הילי שמאי, 47, מנהלת פרויקטים וע. מנכ"ל גני יהושוע

שמי נוי, בת 30.

במקצועי אני הייטקיסטית, אך מעולם לא קיבלתי חינוך פיננסי והגעתי לשלב שהרגשתי תקועה.

רציתי לעשות צעדים להשקעות ולמינוף הכסף שחסכתי, אבל פחדתי.

הבנתי שחסר לי ידע ושלא הכל אני יכולה לעשות לבד, שלפעמים אני צריכה עזרה מאנשים מומחים שזה עיסוקם.

הגעתי לאורלי על מנת לקבל ליווי ולרכוש ידע וכלים פיננסיים להתנהלות כלכלית עצמאית.

אורלי ענתה בצורה ברורה על כל שאלותיי ועזרה לי לעצב התנהלות כספית שנתית במקום חודשית, להגדיר מטרות ויעדים ולקבל תמונה רחבה של התיק הכלכלי שלי.
היום אני מתנהלת בצורה מחושבת ורגועה יותר מתוך הבנה של גבולות הגזרה שלי ובידיעה שאני בהתקדמות מתמדת.

תודה לך אורלי על הלמידה, הליווי והסבלנות.

נוי לוי, 30, הייטק, תל אביב

אני הדר, בת 38, בעלת עסק עצמאי.

על אף שהרווחתי סכום כסף נאה כעצמאית, עד שפגשתי את אורלי ההתנהלות הפיננסית שלי הייתה כאוטית ביותר; בין היתר – ערבוב בין כלכלת הבית והעסק,  קושי להיערך לתשלומי מיסים כראוי, חוסר ארגון בחסכונותיי. בנוסף עמד לרשותי בעו"ש זמן רב סכום כסף להשקעה, שלא ידעתי כיצד להתקדם לקראתה ואף חששתי מצעד זה.

העבודה עם אורלי שינתה לחלוטין את פני הדברים.

ראשית היא עזרה לי לבחון היתכנות רכישת דירה. מהו סכום אפשרי להלוואה, הערכות לכל ההוצאות הנלוות לרכישה זו ועוד.

עוד במהלך העבודה עם אורלי רכשתי דירה למגורים.

שנית אורלי סייעה לי ליצור הפרדה בין החשבון הפרטי לעסקי ובכך השגתי שליטה רבה יותר בהכנסות וההוצאות כעצמאית.

לבסוף אורלי עזרה לי לארגן את חסכונותיי –  פנסיה, קה"ש וגמל, לבנות תוכנית חסכון וביטוח ולתכנן אפיק כלכלי לעתיד.

אני יכולה לשתף שהיום ההתנהלות הכלכלית שלי שונה בתכלית משהייתה בעבר, אני חשה בשליטה רבה יותר בתחום זה בחיי.

אורלי מסורה באופן יוצא דופן, זמינה, חכמה ומקצועית, ואני ממליצה בחום לעבור תהליך זה בהנחייתה.

הדר, 38, תל אביב

אנחנו זוג צעיר וילד בן שנתיים.
אני סטודנטית למשפטים ולמנהל עסקים ובעלי מנהל פרויקטים בחברה להנדסה.

הגענו לאורלי אחרי שהתחלנו לחשוב על העתיד שלנו  ורצינו לדעת איך לחסוך נכון, איך להשקיע את מה שכבר חסכנו עד כה, וזאת כדי לבנות לנו עתיד טוב יותר.

אורלי והצוות המדהים שלה עזרו לנו לבנות תכנית כלכלית למשפחה שלנו, עזרו לנו להתייעל בניהול הכלכלי של הבית, בפנסיות, בביטוחים, במשכנתא והחסכונות האחרים.

הגענו עם הרבה שאלות וקיבלנו לכולן מענה.

תודה רבה אורלי, אין כמוך!

מיתר אלפיה ,29, מבשרת ציון

שמי מיכל אור רודיך, אני דיאטנית ונטורופטית עם ותק. יש לי שתי מרפאות, בארץ ובלונדון.

עברתי לרמת השרון ב 2019 באמצע גל הקורונה והפעילות בקליניקה שלי ירדה מ 170 מטופלים ל -2!  הייתי צריכה צריך לבנות הכול מחדש. בכוחות על שאין לי מושג מהיכן שאבתי אותם בניתי לאט מחדש מרפאה עובדת – גל נוסף של קורונה מחק גם אותה.

ירשתי באותה תקופה סכום מסוים מאימי האהובה והיו חסכונות שצברתי עם השנים ובמקביל דירה שרק רכשתי שהסתבר שיש להשקיע בה חצי מיליון שקלים נוספים כדי להביא אותה למצב ראוי למגורים.

אני אמא לשלושה בגילאי עשרים שממש התחילו לגשש דרכם באקדמיה- בטוחה שלא זר לכם שהצעירים לא תמיד נשארים לתואר אחד אלא מזגזגים עד שמוצאים את הדרך – וכך נותבו כספים רבים גם ללימודים כאלה ואחרים.

הייתי חייבת עזרה לעשות סדר כלכלי כדי שהכסף שקיבלתי בירושה לא יתמוסס. רציתי להשקיע נכון את מה שיש כדי שאוכל לדאוג גם לעתיד שלי.

אורלי והצוות עברו על כל מה שיש מה שמושקע ומה שלא מושקע, על הרצונות והתקוות, על התקציב החודשי, כספי הפנסיות הביטוחים השונים ותפרו לי חליפה מדויקת ודרך שהיום, שנה אחרי שפניתי אל אורלי רובין- אני כבר רואה את המקום הזה שכולנו רוצים – שקט כלכלי ויודעת שבבוא העת לצאת לפנסיה – אוכל לעשות זאת בכבוד ובנחת.

 

תודה לאורלי ולצוות שלה, אנשים מקצועיים ומדויקים.
לי אישית עזרתם מאוד!

מיכל אור רודיך, 57, דיאטנית ונטרופתית, רמת השרון

אני אשת כספים בת 59.
ב- 2019 עברנו רעידת אדמה.
בעלי שהיה בעל עסק לפחחות וצבע אובחן בסרטן ריאה גרורתי.

נכנסתי לטלטלה ריגשית וחרדות כי הבינותי לצערי שלבעלי נותר פרק זמן קצוב לחיות.

במרץ 2021 התאלמנתי ונכנסתי לבלבול כלכלי.
איך ממשיכים מפה הלאה?
הבנתי שמהעסק לא יהיו לי הכנסות ועליי לסמוך על עצמי ועל כל מה שחסכנו עד היום.

הגעתי לאורלי והיא הרגיעה אותי.
היא שיקפה לי את המצב הקיים והראתה לי לאן אפשר להגיע.

בנינו מטרות כלכליות, מיפינו את האמצעים העומדים לרשותי ואורלי בנתה לי תוכנית כלכלית כדי שאצליח להגשים את היעדים הכלכליים שלי ואמשיך לחיות בכבוד כשאפרוש לגמלאות.

אורלי והצוות שלה עזרו עם הכל. הביטוחים, הפנסיות, התקציב השוטף, חסכונות שיעבדו וייצרו כסף חדש וגם צמיחה כלכלית. אורלי דיברה על להפוך את הכספים הקיימים "לאווזה שמניבה ביצי זהב" ולהשתמש במקרה הצורך רק בתוצרים. בפועל, גם אותם אני משקיעה.

בעזרת הליווי והכלים של אורלי אני מרגישה שאני מסוגלת.
בזכות התשתית הברורה והיציבה שנבנתה, אני חיה בוודאות ולא חוששת מהפרישה.
היום אני מנהלת תקציב מבוקר במשק הבית ומקבלת החלטות מתוך הבנה ובהירות.
תודה לאורלי על הייעוץ המקצועי וההכוונה והסבלנות.

אורלי אליאור עזרא, בת 59 תל אביב

אני רואת חשבון, יועצת מס ויועצת משכנתאות

בעלי מנהל בתעשיות הביטחוניות וחלק מעבודתו זה ניהול תקציבים

כספים זה משהו שאנחנו עוסקים בו ביום יום.

אז אפשר אולי להבין כמה סקפטיים היינו כשנפגשנו עם אורלי רובין.

מה היא כבר תוכל ללמד אותנו שאנחנו לא יודעים?

 

אורלי חיברה את כל הנתונים שמסרנו ושיקפה לנו את התמונה הברורה של המצב העכשווי ומה יהיה המצב העתידי אם נמשיך באותה דרך.

הבנו שאם נמשיך להתנהל אותו דבר, להשקיע את הכסף שלנו אותו דבר, לא נצליח להגיע למטרות העתידיות שלנו. בנוסף הבנו כמה טעויות עשינו לאורך הדרך מחוסר ידיעה.

 

היא בנתה לנו תכנית פעולה מקיפה שמתייחסת לכל ההיבטים הכלכליים בחיים שלנו ומראה לנו איך הכול קשור יחד. היום, שנה אחרי תהליך אנחנו לקראת פגישת הבקרה השנתית איתה שתוביל אותנו לצעד הבא קדימה. הכול על פי התוכנית שבנתה לנו.

היום אנחנו יודעים מה עלינו לעשות כדי להגשים את המטרות הכלכליות שלנו וזה נותן לנו הרבה שקט נפשי ומוריד את אי הוודאות בחיים שלנו.

מבחינתנו זה תהליך משנה חיים שעזר לנו להגיע למטרות שלנו.

קורין (55) ואריק (60) עשוש, רעננה

תמיד חשבנו שכסף הוא היעד, והעבודה היא האמצעי.
אז חשבנו.
לידור ואני זוג צעיר (28 ו-26) לפני חתונה, וידענו שאנחנו רואים עתיד משותף. כחלק מההבנה הזאת החלטנו שזה הזמן להתחיל בהליך של ייעוץ כלכלי שבאמצעותו נוכל לבנות לעצמנו בסיס חזק שיסייע לנו להבטיח עתיד כלכלי בטוח וטוב.

לאורלי הגענו לאחר שקראנו המלצות שונות ברחבי הרשתות החברתיות (ובעיקר קבוצת 'עוברות ושוות' בפייסבוק, שבה אורלי מוגדרת כ"מומחית" – מה שהתגלה כאמת לאמיתה).

עלו בנו שאלות רבות – האם זה הזמן? האם ההכנסה שלנו בשלב הזה מאפשרת לנו בכלל לחסוך? האם יש לנו אפשרות לממן את זה כרגע? באותו זמן, היה מאוד מאוד קל לענות על כל תשובה בשלילה, כי "ייעוץ כלכלי" נשמע כמו משהו שעומד להגביל אותנו ולהקשות עלינו.

אם אני צריכה לענות עכשיו? אני אענה על כל תשובה בחיוב, ואגיד שזה היה הזמן המדויק, ולמה? כי אף פעם אין זמן נכון להציב לעצמך גבולות, ובדיוק בגלל זה כל זמן הוא הזמן הנכון. שלא תבינו לא נכון, כשאנחנו אומרים "להציב לעצמך גבולות" אנחנו מתכוונים לכך שכשאין גבולות ברורים אנחנו משכנעים את עצמנו שזה בסדר לקנות ולעשות כל מה שאנחנו רק רוצים עם הכסף, ובעתיד תמיד יהיה זמן לחסוך, אבל זאת טעות. הגבולות שעליהם אנחנו מדברים מאפשרים לכם לעשות הכול, ועדיין לחסוך, ובגדול – כן כן, גם אם אתם חושבים שאין לכם את האפשרות לכך בשלב הזה.

כמו שאתם מבינים – פחדנו. למה? כי כסף זה דבר שקשה להשיג, ומאוד קל לאבד. פחדנו כי ליווי אומר מוכנות, בשלות והמון אומץ – אומץ לומר את המילה "לא" לעצמנו. אבל טעינו. אין פה אומץ, יש פה בחירה – איך אנחנו רוצה שהחיים שלנו יראו, ובמקביל, לא למנוע מעצמנו דברים.

בינינו, מתי הצלחנו באמת להקפיד על דיאטה? כשמצאנו את האיזון הנכון בין מתוק ומספק לבין בריא ומזין. אז עכשיו תאמצו את זה לאורח חיים כלכלי נכון – איזון בין ההנאות קצרות הטווח בחיים, לבין ההנאות בטווח הרחוק – צמיחה כלכלית וביטחון כלכלי.

את כל אלה למדנו מאורלי.

הגענו עם אפס ניסיון והבנה במונחי הבסיס של העולם הפיננסי. עם הרבה סבלנות ועם ערמות של ידע ואסרטיביות, אורלי לימדה אותנו צעד צעד כיצד העולם הפיננסי עובד, מהם מושגי היסוד שאנחנו חייבים להכיר, איפה מומלץ שנהיה בעוד X שנים ומהי הדרך הנכונה להגיע לשם.

שלא תטעו, בהתחלה שמענו ג'יבריש, עדיין אנחנו מדברים על עולם מושגים חדש לגמרי, אבל בכל מפגש נפלו עוד ועוד אסימונים, וככל שהתקדמנו נהיינו צמאים ללמוד עוד, מה שמעיד על כך שהליווי של אורלי לא היה "שיעור שחייבים לקחת", אלא שיעור *שרוצים* לקחת.

בלי ששמנו לב החשיבה שלנו נהייתה פחות פזיזה ויותר מחושבת ובמקביל שמנו לב שהדברים בהם אנחנו בוחרים להשקיע (בילויים, טיולים וכל המותרות האחרות) מביאים איתם סיפוק גדול יותר.

זוכרים שבהתחלה חשבנו שהיעד הוא הכסף? יופי. אז בתהליך עם אורלי תלמדו שהוא לא. הכסף הוא האמצעי. ביטחון כלכלי מבטיח לכם עתיד שקט, בטוח, כזה שלא מפחיד לחשוב עליו. נכון שאתם עובדים בשביל הכסף, ובמובן הזה הוא יעד, אבל מכסף אפשר לעשות עוד כסף – האפשרויות הן בלתי נגמרות. ופה השינוי הגדול באמת קרה. ההבנה שבכל חודש אתם יכולים לא רק להשתמש בכסף בהווה אלא להשתמש בו גם כדי להבטיח לעצמכם עתיד – זה הבום הגדול שאתם צריכים לזכור.

אם עד עכשיו זה לא היה מספיק ברור, אז אנחנו נסכם את זה במשפט אחד אחרון. אנחנו מודים לעצמנו שבסוף עשינו את הצעד הנכון ובחרנו להתחיל עם אורלי הליך של ייעוץ כלכלי. במס' חודשים נקודת המבט שלנו השתנתה ב180 מעלות, וכך גם הבחירות שלנו נהיו שקולות יותר.

תודה לך אורלי על הכלים שסיפקת לנו, על הסבלנות, האכפתיות, הזמינות והמוטיבציה לדחוף אותנו להצלחה ולשינוי חיובי.

מאי ערד, בת 26, סטודנטית באוניברסיטת חיפה ועוזרת מחקר ולידור כהן, בן 28, סוכן יבוא בחברת לוגיסטיקה, רעננה

אנחנו בני 60 עם חיסכון פנסיוני נמוך מאוד.

הגענו לאורלי רובין עם סכום כסף והתלבטות גדולה לגבי מהי הדרך הטובה ביותר עבורנו בכדי שנוכל להנות מהכנסה שוטפת קבועה בפרישה מבלי לרדת ברמת החיים שלנו.

האם לקנות דירות להשקעה או להשקיע את הכסף ולתת לו לצמוח בצורה אחרת. היו לנו הרבה שאלות והרבה חששות.

אורלי והצוות המקצועי שלה ליוו אותנו ברגישות רבה ובנו לנו תכנית עבודה שתביא אותנו ליעד שלנו. יתרה מכך, התוכנית מתאימה לנו ולאופי השמרני שלנו.

היום אנחנו רגועים יותר כי אנחנו יודעים שהכסף שלנו עובד בצורה אפקטיבית וצומח. אנחנו ממשיכים לחסוך בצורה יעילה והוודאות שלנו לגבי הכנסה שוטפת בפרישה ללא ירידה ברמת החיים גדלה.

סליה (מורה לאמנות) וגוסטבו (מנהל תפעול) פרפיניאל, בני 60, כפר סבא

The financial advisor's market is flooded with all types of service providers and for the most part it is difficult to find someone who can truly help you.

So for us it was rare to find someone like Orli who fit the bill and checked the boxes on all counts. Orli is a very talented professional, with all the necessary skills to help you achieve your goals, whether growth, recovery, retirement or others. She accomplishes this using a specific approach for ones needs while building an extensive understanding of the mindset of her client. Orli’s professionalism is lifted up even further by her great personality and tailored care, all the while showing true dedication to the success of the process. Highly recommended!!

רייצ׳ל בת 42 (מנהלת בחברת פיננסים) אורן בן 43 (היי טק בתחום החלל, גמלאי צה״ל), גרים במודיעין

מהרגע הראשון אורלי הייתה מאוד סבלנית למטר שאלותיי וענתה באופן רגוע ומקיף.
היא פרסה בפניי אפשרויות שונות ומשונות לאפיקי השקעה שונים בהתאם לצרכים שלי ואפילו לאופי שלי.

אני ממליץ בכל לב לכל אחד לעבור תהליך כזה עם אישה בעלת ידע, אינטליגנטית ובעלת סבלנות כזו. בסופו של דבר, שווה לכולנו לסמוך על מישהו כמוה בכדי לתעל את השקעותינו הכספיות. את עבודתה היא עושה נאמנה.

תודה אורלי על הכול.

ארנון זלוטניק, מרצה לאנגלית עסקית במכללות פרטיות, קלן גרמניה