הילי שמאי, 47, מנהלת פרויקטים וע. מנכ"ל גני יהושוע, הרצליה

הי אורלי,

הגעתי אלייך בתחילתו של הליך גירושין. לא ידעתי כמה לבקש מזונות, הייתי מודאגת איך אתנהל עם משכורת אחת וגם היו החלטות משמעותיות שהייתי צריכה לקבל, כמו אם לרכוש את החלק של הגרוש בדירת מגורים או בדירת השקעה. לא היה לי מושג איך להתחיל לגשת לדברים ולקבל החלטות. ידעתי שאלו הם החלטות דרמטיות שישפיעו על החיים שלי ושל שלושת ילדי הקטנים שנים קדימה.

מייד לקחת את המושכות לידיים וצעד צעד בעדינות הובלת אותי והצגת בפני תרחישים שונים כדי שאבין את המשמעות של כל החלטה, מה שהקל עלי בקבלת ההחלטות הנכונות. כדי לדעת כמה מזונות לבקש רשמנו את כל ההוצאות שיכולות להיות בהווה ובעתיד ואני חייבת לציין שהעלית דברים שתוך כדי הסערה לא חשבתי עליהם בכלל. כפי שאת זוכרת הייתי במצב נפשי לא פשוט ובסערה פנימית. בכל זאת, סיטואציה לא פשוטה כלכלית ונפשית, המשפחה מתפרקת והילדים עם הקשיים שלהם להסתגל למצב הקיים.

בנית לי תקציבים לפי תרחישי חיים שונים והתחלתי להתנהל עם זה בשוטף. בדקת את פוטנציאל עליית הערך של שתי הדירות ואת היכולת הכלכלית שלי לרכוש כל דירה. ומהנתונים הבנתי שכדאי לי לרכוש את חלקו בדירת ההשקעה ולא בדירת המגורים.  זה לא מה שרציתי, אבל השיקולים שהצגת בפני היו משכנעים. מאז שרכשתי את הדירה עלה שוויה ב- ₪164,000. חוץ מזה השקענו את הכסף שקיבלתי בגירושין והכסף עובד ועוזר לי בינתיים לסגור את החודש תוך כדי שאני מפרישה כסף לחסכונות. ובגלל שאת כזאת יסודית, מצאת טעות לרעתי בחישובים בהסכם גירושין בגובה ₪10,000.  סה"כ חסכתי בזכות התהליך איתך ₪221,000. כל זה בחצי שנה. מטורף.

כשאמרת לי בפגישה הראשונה שיש לך מעטפת של אנשי מקצוע שעובדים איתך כצוות, לא ממש הבנתי למה את מתכוונת. במהלך התהליך יורם ליווה אותי עם הביטוחים והפנסיות וממש הראה לי איך אנחנו הולכים לשפר את הפנסיות שלי ולהגדיל את הקצבה שאקבל בגיל פרישה. איריס יועצת המשכנתאות הקדישה לי זמן ובסבלנות רבה הסבירה לי שכדאי לי לגרור משכנתא במקום לקחת חדשה (מזל גדול) ועורכת הדין פז עזרה לי עם ייפוי הכוח המתמשך. לא רק שאני לא צריכה ללכת ולחפש אנשי מקצוע בסוף, אלא שלא צריך לעדכן בטלפון שבור כי כולכם מעדכנים האחד את השני.

אני ממליצה מאוד לנשים שמתגרשות לבוא אלייך. בזכותך הרגשתי שאני לא לבד, הרגשתי בטוחה . ישבתי במשא ומתן ממקום מחוזק. הרגשתי תמיד צעד אחד קדימה ידעתי מה לשאול, מה לבקש, על מה להתעקש ועל מה לא. הרגשתי בשליטה.

אני מודה לאלוהים ולעורכת הדין לוסי אשר שהפנתה אותי אלייך. אני לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם לא הייתי מגיעה אלייך. קודם כל הייתי עם ₪221,000 פחות וכנראה שהייתי בוחרת לרכוש את דירת המגורים שהייתה מכניסה אותי למצב של שרידות כלכלית.

אין לי מילים להודות לך ואני ממליצה לכל אישה שנמצאת בתהליך גירושין או רק חושבת על זה, שתעשה לעצמה טובה גדולה מאוד  ותבוא אלייך.  ליווית אותי כמו אחות גדולה ששמרה עלי לכל אורך הדרך. תודה רבה.