הרצאות

תמיד רציתם לדעת יותר על הכסף, להתיידד אתו, להגדיל אותו,
ולהבין אחת ולתמיד איך להכניס יותר ממנו אל חייכם...

ההרצאות והסדנאות שלפניכם מספקות הצצה אל עולם שכולם רוצים להיות חלק ממנו ולהבין אותו, אך בו זמנית חוששים ונרתעים ממנו – עולם הפיננסים. אתם מוזמנים להצטרף אל אחת מההרצאות המרתקות, אשר תפתח עבורכם צוהר אל האפשרויות העומדות בפניכם בתחום זה, ואשר תפזר מעט את הערפל, הפחדים והחסמים המאתגרים בדרך לצמיחה כלכלית.

אין צורך בידע מוקדם או בהשכלה פיננסית. רק רצון להרחיב ידע, לבסס את התשתית הכלכלית שלכם, להגשים את היעדים המשפחתיים ולחיות בביטחון כלכלי בהווה ובעתיד.

אם ברצונכם להזמין הרצאה עבור הארגון או להשתתף באחת ההרצאות, שלחו לי הודעה דרך כפתור הווטסאפ או דרך צור קשר ואעדכן אתכם לגבי הפרטים.

שלוש סיבות טובות למה כדאי לנו להתחיל להשקיע
1. האם אתם יכולים להרשות לעצמכם היום את רמת החיים שאתם רוצים?
את החלומות והיעדים והחסכונות לילדים. האם אתם יודעים מתי תוכלו להרשות לעצמכם את רמת החיים הרצויה?
2. האם אתם יודעים מתי תוכלו להקטין את התלות בשכר מעבודה?
אתם עובדים היום ומשתכרים ותלויים בתלוש השכר כדי לממן את ההוצאות שלכם, הצרכים הבסיסיים, הרצונות והחלומות.
במהלך השנים אנחנו שואפים להקטין את התלוש בשכר מעבודה ולייצר לעצמינו הכנסות פסיביות שיחליפו את השכר מעבודה ובסופו של דבר יכסו את כל ההוצאות שלנו בהווה.
3. האם תוכלו לשמר את רמת החיים אליה התרגלתם גם ביום בו יפסקו הכנסות מעבודה ולא תרצו או תוכלו לעבוד? האם תוכלו להמשיך להתקיים בכבוד גם אחרי גיל פרישה?
אז נכון שרובינו חוסכים לפנסיה אבל בסופו של דבר הסכום אותו אנו חוסכים צריך להספיק לנו לכ-25 שנות חיים אחרי פרישה. לרובינו החסכונות הפנסיונים לא יספיקו ונצטרך לייצר הכנסה נוספת, מהשקעות, מכספים שחסכנו, כדי שנוכל לשמר את רמת החיים הרצויה לנו בפנסיה.
בהרצאה נדבר על הצעדים שיש לעשות כדי שתוכלו להפוך מחוסכים למשקיעים ולבחור את ההשקעות הנכונות ומתאימות לכם
אתם חולמים על דירה משלכם
על רווחה כלכלית ואיכות חיים גבוהה
על עצמאות והפחתת התלות בהורים
אתם בתחילת הדרך של החיים המשותפים... הכל מרגש ומעורר תקווה. חלומות על קריירה, דירה ומשפחה משלכם. שיהיה בשעה טובה! עם זאת, אתם מודעים לכך שהדרך להגשמת השאיפות והמטרות שלכם רצופה באתגרים פיננסיים וחשוב שיהיו לכם הידע והכלים לצלוח אותם.
שימו לב - חמש השנים הראשונות של הקשר הזוגי הן המשמעותיות ביותר בתהליך ביסוס הרווחה הכלכלית שלכם. להתנהלות הפיננסית בשנים אלו יש השפעה מהותית על היכולת לייצר הון עצמי כדי לרכוש דירה, לקדם יעדים משותפים ולהבטיח חיי רווחה.
בהרצאה נדבר על הנושאים החשובים שיעזרו לכם לנוע קדימה לכיוון המטרות המשותפות שלכם.
החיים בארץ מאתגרים מבחינה כלכלית. הכל פה מתייקר ובמהירות.
השכר ברוב המקרים מתעדכן בקצב איטי יותר מקצב עליית המחירים. האינפלציה עולה.
ועדיין, אנשים בישראל חיים ברמת חיים לא רעה בכלל, קונים דירות, נוסעים לחופשות, חוסכים, ומשקיעים. חלקם עושים זאת על חשבון מינוס והלוואות, אך חלקם הגדול לא.
בהרצאה נדבר על דגשים פרקטיים חשובים בהתנהלות כלכלית נכונה בישראל.
די באזכור השם של רשות המיסים האמריקאית IRS ( Internal Revenue Service ) כדי לעורר בנו חרדה ודאגה. התמודדות עם רשויות המס בארצות הברית הינה מורכבת ולרובינו אינה ברורה. עם זאת, על אזרחים אמריקאים המתגוררים מחוץ לארצות הברית חלה חובת דיווח על כל ההכנסות וההשקעות אשר ברשותם. ישנם השקעות הנחשבות למכשירי השקעה מקובלים בישראל, שכדאי לאזרחים אמריקאים להימנע מהם. בהרצאה נדבר על החובות והזכויות של אזרחים אמריקאים ומחזיקי גרין קארד החיים מחוץ לארצות הברית.
כמה הכנסה צפויה לכם לאחר הפרישה לפנסיה? כיצד הפרישה תשפיע על רמת החיים שלכם?
על פי מיטב התחזיות, עובדים בישראל צפויים לקבל בעת פרישתם כ-50% מהשכר האחרון אותו קיבלו ממקום העבודה. זהו שינוי דרסטי אשר יגרום, בהכרח, לירידה משמעותית ברמת החיים. עם זאת, רבים אינם מודעים לשינוי הצפוי ולהשלכותיו, ואינם נערכים כדי להבטיח את איכות חייהם בגיל השלישי.
בהרצאה נבין את החשיבות של ייצור שכבת הון נוספת, אשר תשלים את הרובד החסר לפנסיה ותסייע לנו להבטיח את רמת החיים אותה אנו רוצים. כמו כן, נסקור מספר עקרונות אשר יעזרו לנו להגדיל את ההון שלנו במיידית.
אתם רוצים לקנות דירה להשקעה שתייצר עבורכם ערך משמעותי. זו אחת ההחלטות החשובות בחייכם, הכרוכה בהשקעת חלק ניכר מההון שלכם. חשוב לכם לקבל את ההחלטות הנכונות ולהבטיח, ככל האפשר, שהכסף מושקע בפרויקט הנכון. כל טעות עלולה לעלות ביוקר...
בהרצאה נבין מה הופך השקעה בדירה להשקעה טובה המייצרת ערך עבורנו כבר ביום הרכישה.
המציאות המשתנה של המאה ה-21 מייצרת אי וודאות רבה, המשפיעה על היבטים מרכזיים בחיינו – תעסוקה, בריאות ורווחה כלכלית. התנודתיות הגבוהה, יוקר המחיה, הרגלי הצריכה, והעדר תכנון לתקופת הפרישה, עלולים לייצר משבר כלכלי חריף בשלב כלשהו של חיינו הבוגרים.
כיצד מייצרים חוסן כלכלי ומצמצמים אי וודאות? ישנה שיטה סדורה שיכולה להביא אותנו לשיפור משמעותי של המצב הכלכלי שלנו. בהרצאה נלמד איך מגדילים ודאות ובונים חוסן כלכלי גם בתקופות בהן לא עובדים, ואיך נשארים עם תחושת שליטה מסוגלות ורגיעה.
כיום, יותר ויותר נשים מוצאות את עצמן נאלצות להתמודד עם נושא ניהול ההשקעות, אך נתקלות בקושי לעשות את המעבר מחיסכון חודשי להשקעות. מדוע רוב הנשים אינן לוקחות חלק פעיל בהחלטות הנוגעות להשקעות? מדוע רבות נמנעות מקבלת החלטות פיננסיות באופן עצמאי ומשאירות את ההחלטות על רכישות גדולות, בחירת ביטוח וכו' בידי אחרים – בן הזוג, פקיד הבנק, סוכן הביטוח וכו'?
בהרצאה נלמד על התופעה ועל הגורמים שיצרו אותה, ונבין כיצד ניתן לצאת מהלופ המתמשך, ולקבל כלים שיסייעו לנו, הנשים, לקחת לידיים את השליטה על ההיבטים הפיננסיים של חיינו ואתם – את ההשפעה על עתידינו האישי, הזוגי, ועל עתיד הילדים שלנו.
משבר הקורונה שבר את הכלים והשפיע על המשק הישראלי והעולמי. במדינות רבות שורר כאוס בריאותי, כלכלי ופוליטי. ענפים שלמים קרסו, האבטלה גואה ואי הוודאות מעצימה את הכל.
ובתוך הכאוס המורכב הזה – דווקא בתחום הנדל"ן זה זמן ההזדמנויות! המשבר הביא לירידת מחירים, וזה ה"סימן" של הכרישים הגדולים לצאת לשופינג...
בהרצאה נלמד על מצב שוק הנדלן בישראל ובעולם בעקבות הקורונה, ונבין כיצד להיות כמו "זבוב על גב של פיל" ולפעול על פי האסטרטגיה של הגדולים כדי לייצר השקעות נדל"ן מניבות, במיוחד בתקופה הזו.
הילדים יוצאים מהבית ועוברים לדירה משלהם. לבד, עם בן זוג או שותפים... אין כמו ההתרגשות של יציאה לחיים עצמאיים! לנהל בית. לקחת אחריות. לקבל החלטות קטנות וגדולות. שיהיה בשעה טובה! אבל... האם הם יודעים להתנהל לבד כלכלית?
במהלך השנים דאגתם לספק להם את כל צרכיהם והרגלתם אותם לרמת חיים מסוימת. עכשיו, עליהם לדאוג לעצמם. הוצאות המחיה מתחילות לקבל נפח ומשקל משמעותי והם צריכים להתאים אותן לרמת ההשתכרות שלהם. בנוסף, עליהם להתחיל לחשוב קדימה – להבטיח ולשפר את היכולת הכלכלית העתידית שלהם. לרוב, אין להם את ההבנה הפיננסית הדרושה ורבים נכנסים למינוסים ולקשיים כלכליים.
"יוצאים לעצמאות כלכלית" הינה הרצאה משפחתית המיועדת לכם ולילדיכם הבוגרים אשר עוזבים את הקן. היא מספקת ידע וכלים לחיים כלכליים עצמאיים ומקיפה נושאים מרכזיים של החיים הפיננסיים ובהם: תלוש שכר, תקציב, הכנסות/הוצאות, פנסיה, חסכונות וכו'. גם אתם יכולים ללמוד דבר או שניים על הדרך...
אצל אחד מכל שני זוגות, כל שיחה בענייני כספים מלווה בחילוקי דעות המובילים לוויכוחים והאשמות. זה כאשר המצב הכלכלי טוב. ומה קורה כאשר יש מינוס בבנק, הלוואות, חובות? כאשר אחד מבני הזוג אינו עובד? – המצב מחמיר במידה ניכרת!
התנהלות כלכלית היא מהאתגרים החשובים ביותר בזוגיות ארוכת שנים. היכולת להגיע להסכמה בשאלות האלו היא קריטית לחיים משותפים טובים. עם זאת, כל אחד מגיע אל הזוגיות עם סט ערכים והרגלים פיננסיים משלו, דבר העלול לייצר קונפליקטים ופערים בין השניים.
בהרצאה נבין איך לחזק את התקשורת הבין זוגית ולהתנהל בשניים בנושאים הכספיים – להפוך לצוות חזק שמסמן מטרות זוגיות ודוחף קדימה בכל הכוח. נעבוד על קבלת החלטות, התמודדות עם חוסר הסכמה וחיזוק האמון, ונקבל כלים להתנהלות כלכלית אפקטיבית.
שכירים יודעים בדיוק כמה כסף נכנס להם לחשבון הבנק בתחילת החודש, זו המשכורת שלהם נטו. כשיודעים, זה מייצר וודאות מסוימת. אפשר לתכנן איך להתנהל עם הכסף שנכנס לחשבון הבנק.
כשעובדים בתור עצמאיים בדרך כלל אין סכום קבוע שנכנס לחשבון הבנק. ישנם חודשים טובים וחודשים טובים פחות ,חוסר הוודאות גדול והתנודתיות רבה.
הבעיה הזו, של לא לדעת כמה אנחנו מרוויחים נטו בחודש, היא בעיה מוכרת של רוב העצמאים והעצמאיות בישראל. זה גורם לאי וודאות ולחץ נפשי כי אי אפשר להסתמך על מה שאנחנו לא יודעים.
בהרצאה, אלמד אתכם שיטה ברורה, עם מספרים אמיתיים שתעזור לכם לנהל את העסק שלכם נכון יותר מבחינה כלכלית.
אנחנו בישראל אוהבים נדל"ן.
הדבר הראשון שרובינו חושבים עליו ברגע שנצבר לנו קצת כסף זה "אולי נקנה דירה".
אני רואה את זה קורה גם עם אנשים שיש להם למעלה משתי דירות.
דירות זה לא דבר רע. זו השקעה סולידית שברוב המקרים מייצרת לנו עוגנים כלכליים והכנסה פסיבית.
אנחנו גם אוהבים את שוק ההון.
הפנסיות שלנו, קרנות ההשתלמות, ביטוחי מנהלים וקופות גמל שלנו מושקעים שם.
למי שיש תיק נירות ערך, קופת גמל להשקעה או פוליסה פיננסית-אלו גם מושקעים בשוק ההון.
חוץ משוק ההון והנדל"ן ישנו עולם שלם של השקעות אלטרנטיביות
השקעות אלטרנטיביות הם מוצרים שיודעים להניב תשואות של כ- 5-12 אחוז ואף יותר, כמעט ללא מתאם לנעשה בשווקים, ומהווים חלק חשוב ומשמעותי מכל תיק השקעות יעיל.
השקעות אלו היו בדרך כלל שמורות למשקיעים גדולים או מוסדיים. רק בשנים האחרונות אנחנו נחשפים ליותר השקעות אלטרנטיביות שמאפשרות גם למשקיעים להיכנס להשקעות מסוג זה.
בהרצאה נדבר על השקעות אלטרנטיביות, סוגים, למה כדאי, יתרונות וחסרונות.

רוצים להפוך את החלומות הכלכליים שלכם לעשייה ממשית? דברו איתי