ממליצים / גירושים

אני בת 50, אקטוארית באחת מחברות הביטוח הגדולות בארץ.

עולם הפיננסים לא זר לי.

הגעתי לאורלי רובין לתהליך תכנון פיננסי במהלך תהליך גירושין. הייתי במערבולת ריגשית, לפני החלטות כלכליות שישפיעו עלי ועל ילדי שנים קדימה. פחדתי לעשות טעות. זה שאני אקטוארית וטובה מאוד בעבודה שלי חידד לי כמה חשוב שאיעזר בבעלת מקצוע המתמחה בתכנון פיננסי של משפחות.

רציתי ליווי של בעלת מקצוע מהשורה הראשונה, ניטרלית שתסתכל על כל העניינים הכלכליים שלי, הכסף הפנוי שלי, התקציב החודשי, הביטוחים והפנסיות, ההשקעות שלי ותראה לי איך התמונה הזאת יכולה לעזור לי להיעמד על הרגלים אחרי הגירושין ולהביא אותי למטרות שלי בחיים.

פחדתי להיכנס למינוסים, היה לי חשוב להיות מסוגלת לחסוך לבנות שלי סכום כסף ללימודים, חתונה, דירה, ולרכוש עבור עצמי דירה למגורים או השקעה.

מאוד רציתי לבנות חוסן פיננסי כדי שארגיש יציבה ואוכל לקבל החלטות לגבי החיים שלי מבלי להסתכל רק על הכסף, אלא גם על הרצונות שלי. סוג של חופש להחליט.

הליווי עשה לי סדר גדול לגבי המצב הכלכלי שלי. הבהיר לי מה המצב שלי כיום, לאן רוצה להגיע ומה הדרך לשם. זה גם נתן לי הרבה ידע, והכניס אותי לאמביציה לייצר מקורות הכנסה נוספים. בהשראת התהליך, נרשמתי ללימודי שוק ההון מתוך מחשבה על יצירת הכנסה פסיבית דרך מסחר יומי.

אורלי עזרה לי להבין איזה השקעה מתאימה לי ונתנה לי ביטחון לעשות צעדים כמו לרכוש דירה. היא גרמה לי להרגיש כמה זה חשוב שאעשה את המאמץ עכשיו ולא אוותר לעצמי כדי שיהיה לי חוסן פיננסי. היא הסבירה לי למה חשוב שאעשה זאת עכשיו כששוק הנדל"ן בירידה.

אורלי והצוות שלה מאוד מקצועיים ואני מרגישה מוחזקת. גם ברגעים שהייתי מאוד עמוסה בעבודה, אורלי רתמה אותי בעדינות לא לוותר לעצמי ולהמשיך לטפל בדברים עד שכל העניינים הכלכליים בחיי יהיו מסודרים עד הסוף.

רוב האנשים לא מבינים שכשהם הולכים ליועץ כלכלי הם לא משקיעים ביועץ אלא בעצמם. נכון, זה עולה כסף אבל אני רואה את זה כהשקעה בעצמי ואני כבר רואה איך ההשקעה חוזרת אלי.

השקעתי בעצמי ואני ממש שמחה שעשיתי את זה. לא האמנתי כשנכנסתי לתהליך שבסיומו ארכוש דירה ואף אפתח לעצמי אפיקים נוספים להכנסה.

תודה רבה אורלי

בת 50, אקטוארית, אזור השפלה

הי אורלי,

הגעתי אלייך בתחילתו של הליך גירושין. לא ידעתי כמה לבקש מזונות, הייתי מודאגת איך אתנהל עם משכורת אחת וגם היו החלטות משמעותיות שהייתי צריכה לקבל, כמו אם לרכוש את החלק של הגרוש בדירת מגורים או בדירת השקעה. לא היה לי מושג איך להתחיל לגשת לדברים ולקבל החלטות. ידעתי שאלו הם החלטות דרמטיות שישפיעו על החיים שלי ושל שלושת ילדי הקטנים שנים קדימה.

מייד לקחת את המושכות לידיים וצעד צעד בעדינות הובלת אותי והצגת בפני תרחישים שונים כדי שאבין את המשמעות של כל החלטה, מה שהקל עלי בקבלת ההחלטות הנכונות. כדי לדעת כמה מזונות לבקש רשמנו את כל ההוצאות שיכולות להיות בהווה ובעתיד ואני חייבת לציין שהעלית דברים שתוך כדי הסערה לא חשבתי עליהם בכלל. כפי שאת זוכרת הייתי במצב נפשי לא פשוט ובסערה פנימית. בכל זאת, סיטואציה לא פשוטה כלכלית ונפשית, המשפחה מתפרקת והילדים עם הקשיים שלהם להסתגל למצב הקיים.

בנית לי תקציבים לפי תרחישי חיים שונים והתחלתי להתנהל עם זה בשוטף. בדקת את פוטנציאל עליית הערך של שתי הדירות ואת היכולת הכלכלית שלי לרכוש כל דירה. ומהנתונים הבנתי שכדאי לי לרכוש את חלקו בדירת ההשקעה ולא בדירת המגורים.  זה לא מה שרציתי, אבל השיקולים שהצגת בפני היו משכנעים. מאז שרכשתי את הדירה עלה שוויה ב- ₪164,000. חוץ מזה השקענו את הכסף שקיבלתי בגירושין והכסף עובד ועוזר לי בינתיים לסגור את החודש תוך כדי שאני מפרישה כסף לחסכונות. ובגלל שאת כזאת יסודית, מצאת טעות לרעתי בחישובים בהסכם גירושין בגובה ₪10,000.  סה"כ חסכתי בזכות התהליך איתך ₪221,000. כל זה בחצי שנה. מטורף.

כשאמרת לי בפגישה הראשונה שיש לך מעטפת של אנשי מקצוע שעובדים איתך כצוות, לא ממש הבנתי למה את מתכוונת. במהלך התהליך יורם ליווה אותי עם הביטוחים והפנסיות וממש הראה לי איך אנחנו הולכים לשפר את הפנסיות שלי ולהגדיל את הקצבה שאקבל בגיל פרישה. איריס יועצת המשכנתאות הקדישה לי זמן ובסבלנות רבה הסבירה לי שכדאי לי לגרור משכנתא במקום לקחת חדשה (מזל גדול) ועורכת הדין פז עזרה לי עם ייפוי הכוח המתמשך. לא רק שאני לא צריכה ללכת ולחפש אנשי מקצוע בסוף, אלא שלא צריך לעדכן בטלפון שבור כי כולכם מעדכנים האחד את השני.

אני ממליצה מאוד לנשים שמתגרשות לבוא אלייך. בזכותך הרגשתי שאני לא לבד, הרגשתי בטוחה . ישבתי במשא ומתן ממקום מחוזק. הרגשתי תמיד צעד אחד קדימה ידעתי מה לשאול, מה לבקש, על מה להתעקש ועל מה לא. הרגשתי בשליטה.

אני מודה לאלוהים ולעורכת הדין לוסי אשר שהפנתה אותי אלייך. אני לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם לא הייתי מגיעה אלייך. קודם כל הייתי עם ₪221,000 פחות וכנראה שהייתי בוחרת לרכוש את דירת המגורים שהייתה מכניסה אותי למצב של שרידות כלכלית.

אין לי מילים להודות לך ואני ממליצה לכל אישה שנמצאת בתהליך גירושין או רק חושבת על זה, שתעשה לעצמה טובה גדולה מאוד  ותבוא אלייך.  ליווית אותי כמו אחות גדולה ששמרה עלי לכל אורך הדרך. תודה רבה.

הילי שמאי, 47, מנהלת פרויקטים וע. מנכ"ל גני יהושוע, הרצליה

הגעתי לאורלי בתקופה של שינויים לא פשוטים, ורציתי לקחת שליטה על כל ההיבטים הפיננסיים בחיי, כדי לבנות תוכנית שתעזור לי לראות איך כל נכסי, כולל הנדל"ן והנכסים הפיננסיים מתכנסים יחד לכדי תמונה שלמה לצורך תכנון העתיד.

אורלי והצוות שלה עטפו אותי (כולל ניהול סיכונים, טיפול בכספים פנויים, יעוץ פנסיוני ובנקאי) ועזרו לי להבין היכן אני עומדת ולאן פני מועדות. יחד בנינו תוכנית להרבה שנים קדימה שתאפשר לי חיי רווחה בראש שקט.

אורלי התנהלה ברגישות ובהכלה למצבי דאז ודאגה שאבין את כל ההיבטים, גם כאלה שלא ממש ששתי להתעניין בהם…

השבוע הגעתי לפגישת בקרה שנתית ומצבי השתפר בהרבה מובנים – הגדלתי את חסכונותיי, ואני עם הפנים קדימה ולמעלה בהתנהלות כלכלית נבונה המאפשרת צמיחה ורווחה.

נעמה עמית-פונר, בת 60, עובדת הייטק

הגעתי לאורלי לאחר גירושים, מעבר ממצב שכירה לעצמאית, המון שאלות לגבי התנהלות כלכלית ועסקית ובעיקר חוסר וודאות לגבי העתיד.
אורלי, ברוגע, מקצוענות, מתודיקה ברורה ומפורשת פרשה לפניי את המצב בשקיפות ובהירות וסייעה  לי לתכנן עתיד מבטיח וראוי עבור ילדיי ועבורי .
סמכתי עליה, על ניסיונה ובעיקר על האמינות והישירות במהלך התהליך.
לדעתי, זו אינה פריבילגיה לעבוד איתה אלא הכרח.
תודה אורלי על הליווי המקצועי והאישי כל כך.

נועה גלאור, מומחית לפיתוח, עיצוב ושיקום קול. סדנאות בנושא דיבור מול קהל בת 51, ראש העין