ממליצים / זוגות צעירים

הגענו לאורלי לתהליך לזוגות צעירים לפני 10 שנים.

היא שאלה אותנו שאלות שגרמו לנו לחשוב יחד ולהחליט מראש איזה משפחה נהיה מבחינה כלכלית. שאלות שהניעו אותנו לפעולה.

התהליך עם אורלי היה כל כך משמעותי מבחינתנו כי הוא שינה את תפיסת עולמינו בנושא כסף. יצאנו ממוקדי מטרה והכנסה פסיבית הפכה להיות אחת המטרות שבראש הרשימה שלנו.

במהלך העשור רכשנו 3 דירות!

חזרנו לאורלי השנה לתהליך נוסף.

בעקבות מה שקרה בארץ התעוררו חששות לגבי השארת הכספים בארץ, עלו בנו מחשבות על השקעות בחול. אורלי התייחסה לחששות שלנו ופרסה בפנינו את התמונה המלאה, היתרונות והחסרונות של שני שווקים עליהם חשבנו. הידע שלה בנדל"ן חסך לנו הרבה מאוד זמן וטעויות וזה שווה הרבה מאוד.

אורלי ניתחה את פוטנציאל עליית הערך של הנכסים שיש לנו בארץ כדי לעזור לנו להבין מאיזה מהנכסים אפשר להיפרד. בהזדמנות זו פתחנו ובדקנו מחדש את כל הנושאים הכלכליים בחיים שלנו  ועשינו התאמות.

לאחרונה עברנו לגור לתקופה בחו"ל. הניהול של הכנסות והוצאות בישראל ובפורטוגל מורכב יותר. אורלי עזרה לנו גם עם זה, ניהול של תקציב כפול בארץ ובחו"ל. האקסל שהיא נותנת בתהליך הוא כלי מצוין לקבל החלטות ונעזרנו בו מאוד.

למרות המעבר לחול שיכול להיות מטלטל מבחינה כלכלית, אנחנו מרגישים יציבים כלכלית ובשליטה. זה גורם לנו להרגיש רגועים.

קשה לקבל החלטות כלכליות בין בני זוג. אנחנו מרגישים שאורלי היא גורם מייצב בתא המשפחתי. היא גורם נוסף, אובייקטיבי שנותן שיקוף לדברים וחוות דעת על עסקאות, כיוון זה או אחר, היא שולטת בנתונים המספריים וזה עוזר לנו לקבל החלטות.

לדעת שיש מישהו שמכיר את התמונה הכלכלית המלאה שלך ועוזר לך לקבל החלטות בכל שלב, זה משהו שאין לו מחיר.

אלון 40, היי טק, והדר 42, משאבי אנוש , קרית אונו

בתור ילד אני זוכר שהיו הרבה חששות סביב השקעות כספיות, שמא נסתבך ולא יהיה.

זה השפיע עלי מאוד.

בעיקר הכניס בי פחד מהתחייבויות.

רק הרעיון של משכנתא גרם לי לפיק ברכיים. לא האמנתי שאי פעם אקח משכנתא.

רציתי להרגיש בטוח, לחיות ברווחה כלכלית ולא להיות תלוי רק בשכר מהעבודה.

במשך שנים, אשתי ואני, התקשינו לקבל החלטות הקשורות בכסף שלנו- איך להשקיע, איפה נכון להשקיע? המון שאלות וחוסר ביטחון, עם ידע מועט שגרמו לנו להימנע מביצוע פעולות שיקדמו אותנו כמשפחה.

הבנו שאנחנו צריכים יעוץ כלכלי. קיבלנו המלצה מבן משפחה על אורלי. לקח זמן מה משיחת הטלפון הראשונה שלנו עד שהרגשנו בשלים לעשות דרך. הבנו, כבר בשיחה הראשונה, שאנחנו באים לעבוד ושהתהליך עם אורלי הוא עמוק, יסודי, מחייב.

השבוע סיימנו את התהליך. אנחנו מרגישים ביטחון. יש לנו דרך, אנחנו כבר לא תלויים באוויר. יש לנו תכנית מגירה לקטסטרופות, אנחנו יודעים שאנחנו פועלים גם למען העתיד של הבת שלנו כי אנחנו חוסכים לה כסף.

התהליך גרם לנו להבין שאנחנו רוצים להגדיל הכנסה ולצמוח כלכלית. אנחנו בשלבים מתקדמים של רכישת דירת פינוי בינוי להשקעה שצפויה להגדיל לנו את ההון בצורה משמעותית.

משהו נפתח בנו.

היום אנחנו מבינים את הדברים אחרת ולא נותנים לפחדים ואמונות לעצור אותנו. פתאום אנחנו מזהים שנבנתה בנו תחושת מסוגלות. אנחנו כבר מבינים שרכישת דירה זה לא גדול עלינו כי גילינו שאפשר לייצר גמישות גם בתוך ההתחייבויות.

אנחנו מרגישים יותר שקטים ורגועים בנושא הכלכלי. מעבר לזה אנחנו מבינים בדיוק איפה אנחנו נמצאים מבחינה כלכלית, לאן אנחנו שואפים להגיע ומה אנחנו צריכים לעשות כדי להגיע לשם.

 

תודה רבה אורלי על תהליך ששינה את חיינו

אביטל קולקר (29) קלינאית תקשורת , ואלון קולקר (32) מהנדס חשמל מנהל פרויקטים, באר שבע

אנחנו זוג בני 30+ עם ילד, גרים באנגליה כבר כמה שנים.

כבר הרבה זמן הרגשנו שהתנהלות הכספית שלנו היא מאוד פסיבית וללא תכנון ממשי. נמנענו מלבצע פעולות או החלטות בעיקר מחוסר ידע וחשש.

חיפשנו מישהי.ו שיעשו לנו סדר ויעזרו לנו לתכנן לטווח הקצר, בינוני וארוך, תוך התחשבות בעובדה שהכספים שלנו מחולקים על פני שתי מדינות.

אורלי עזרה לנו להגדיר את המטרות שלנו, להבין איך להתנהל בכל מדינה, ואיך לנתב את הכספים בהתאם למטרות שלנו. אורלי עשתה כל זאת במקצועיות רבה, כולל התייעצות עם הצוות שלה הכולל אנשי מקצוע מתחומים משיקים, ותוך למידה של הצרכים הייחודיים שלנו.

אנחנו מרגישים שהתהליך גם שיפר את מערכת היחסים הזוגית. בהמלצת אורלי, התחלנו להתנהל עם תקציב חודשי, מה שהוריד את החיכוכים הזוגיים הקשורים בכסף. בנוסף, הצבת המטרות המשותפות עזרה ליצור חזון משותף לעתיד.

היום לאחר כשנה, ההתנהלות שלנו הפכה מפסיבית לאקטיבית והכסף שלנו מושקע בהתאם למטרות שלנו כולל עתיד ילדנו. אנחנו מרגישים שקיבלנו כלים לתכנן ולנהל את הכספים שלנו, כמו כן את הבטחון לעשות זאת.

לילך גנץ, 36, מנהלת פרויקטים ואלעד הרץ, 38, פיזיותרפיסט, לונדון

אנחנו זוג צעיר וילד בן שנתיים.
אני סטודנטית למשפטים ולמנהל עסקים ובעלי מנהל פרויקטים בחברה להנדסה.

הגענו לאורלי אחרי שהתחלנו לחשוב על העתיד שלנו  ורצינו לדעת איך לחסוך נכון, איך להשקיע את מה שכבר חסכנו עד כה, וזאת כדי לבנות לנו עתיד טוב יותר.

אורלי והצוות המדהים שלה עזרו לנו לבנות תכנית כלכלית למשפחה שלנו, עזרו לנו להתייעל בניהול הכלכלי של הבית, בפנסיות, בביטוחים, במשכנתא והחסכונות האחרים.

הגענו עם הרבה שאלות וקיבלנו לכולן מענה.

תודה רבה אורלי, אין כמוך!

מיתר אלפיה ,29, מבשרת ציון

תמיד חשבנו שכסף הוא היעד, והעבודה היא האמצעי.
אז חשבנו.
לידור ואני זוג צעיר (28 ו-26) לפני חתונה, וידענו שאנחנו רואים עתיד משותף. כחלק מההבנה הזאת החלטנו שזה הזמן להתחיל בהליך של ייעוץ כלכלי שבאמצעותו נוכל לבנות לעצמנו בסיס חזק שיסייע לנו להבטיח עתיד כלכלי בטוח וטוב.

לאורלי הגענו לאחר שקראנו המלצות שונות ברחבי הרשתות החברתיות (ובעיקר קבוצת 'עוברות ושוות' בפייסבוק, שבה אורלי מוגדרת כ"מומחית" – מה שהתגלה כאמת לאמיתה).

עלו בנו שאלות רבות – האם זה הזמן? האם ההכנסה שלנו בשלב הזה מאפשרת לנו בכלל לחסוך? האם יש לנו אפשרות לממן את זה כרגע? באותו זמן, היה מאוד מאוד קל לענות על כל תשובה בשלילה, כי "ייעוץ כלכלי" נשמע כמו משהו שעומד להגביל אותנו ולהקשות עלינו.

אם אני צריכה לענות עכשיו? אני אענה על כל תשובה בחיוב, ואגיד שזה היה הזמן המדויק, ולמה? כי אף פעם אין זמן נכון להציב לעצמך גבולות, ובדיוק בגלל זה כל זמן הוא הזמן הנכון. שלא תבינו לא נכון, כשאנחנו אומרים "להציב לעצמך גבולות" אנחנו מתכוונים לכך שכשאין גבולות ברורים אנחנו משכנעים את עצמנו שזה בסדר לקנות ולעשות כל מה שאנחנו רק רוצים עם הכסף, ובעתיד תמיד יהיה זמן לחסוך, אבל זאת טעות. הגבולות שעליהם אנחנו מדברים מאפשרים לכם לעשות הכול, ועדיין לחסוך, ובגדול – כן כן, גם אם אתם חושבים שאין לכם את האפשרות לכך בשלב הזה.

כמו שאתם מבינים – פחדנו. למה? כי כסף זה דבר שקשה להשיג, ומאוד קל לאבד. פחדנו כי ליווי אומר מוכנות, בשלות והמון אומץ – אומץ לומר את המילה "לא" לעצמנו. אבל טעינו. אין פה אומץ, יש פה בחירה – איך אנחנו רוצה שהחיים שלנו יראו, ובמקביל, לא למנוע מעצמנו דברים.

בינינו, מתי הצלחנו באמת להקפיד על דיאטה? כשמצאנו את האיזון הנכון בין מתוק ומספק לבין בריא ומזין. אז עכשיו תאמצו את זה לאורח חיים כלכלי נכון – איזון בין ההנאות קצרות הטווח בחיים, לבין ההנאות בטווח הרחוק – צמיחה כלכלית וביטחון כלכלי.

את כל אלה למדנו מאורלי.

הגענו עם אפס ניסיון והבנה במונחי הבסיס של העולם הפיננסי. עם הרבה סבלנות ועם ערמות של ידע ואסרטיביות, אורלי לימדה אותנו צעד צעד כיצד העולם הפיננסי עובד, מהם מושגי היסוד שאנחנו חייבים להכיר, איפה מומלץ שנהיה בעוד X שנים ומהי הדרך הנכונה להגיע לשם.

שלא תטעו, בהתחלה שמענו ג'יבריש, עדיין אנחנו מדברים על עולם מושגים חדש לגמרי, אבל בכל מפגש נפלו עוד ועוד אסימונים, וככל שהתקדמנו נהיינו צמאים ללמוד עוד, מה שמעיד על כך שהליווי של אורלי לא היה "שיעור שחייבים לקחת", אלא שיעור *שרוצים* לקחת.

בלי ששמנו לב החשיבה שלנו נהייתה פחות פזיזה ויותר מחושבת ובמקביל שמנו לב שהדברים בהם אנחנו בוחרים להשקיע (בילויים, טיולים וכל המותרות האחרות) מביאים איתם סיפוק גדול יותר.

זוכרים שבהתחלה חשבנו שהיעד הוא הכסף? יופי. אז בתהליך עם אורלי תלמדו שהוא לא. הכסף הוא האמצעי. ביטחון כלכלי מבטיח לכם עתיד שקט, בטוח, כזה שלא מפחיד לחשוב עליו. נכון שאתם עובדים בשביל הכסף, ובמובן הזה הוא יעד, אבל מכסף אפשר לעשות עוד כסף – האפשרויות הן בלתי נגמרות. ופה השינוי הגדול באמת קרה. ההבנה שבכל חודש אתם יכולים לא רק להשתמש בכסף בהווה אלא להשתמש בו גם כדי להבטיח לעצמכם עתיד – זה הבום הגדול שאתם צריכים לזכור.

אם עד עכשיו זה לא היה מספיק ברור, אז אנחנו נסכם את זה במשפט אחד אחרון. אנחנו מודים לעצמנו שבסוף עשינו את הצעד הנכון ובחרנו להתחיל עם אורלי הליך של ייעוץ כלכלי. במס' חודשים נקודת המבט שלנו השתנתה ב180 מעלות, וכך גם הבחירות שלנו נהיו שקולות יותר.

תודה לך אורלי על הכלים שסיפקת לנו, על הסבלנות, האכפתיות, הזמינות והמוטיבציה לדחוף אותנו להצלחה ולשינוי חיובי.

מאי ערד, בת 26, סטודנטית באוניברסיטת חיפה ועוזרת מחקר ולידור כהן, בן 28, סוכן יבוא בחברת לוגיסטיקה, רעננה