תכנון פיננסי:
3 הטעויות שעלולות לגרום לכם
להפסיד את הכסף שחסכתם

אם החסכונות שלכם "הלכו לישון בבנק", הגיע הזמן להעיר אותם ולשלוח אותם לעבוד בשבילכם. עוד ועוד ישראלים כבר מייצרים לעצמם הכנסה נוספת מדי חודש שמבטיחה להם שקט נפשי אמיתי.

 

לא נעים לנו לדבר על הכסף שלנו - אנחנו שומעים על ההשקעות המוצלחות של אנשים סביבנו, שמייצרות להם תזרים חודשי ומאפשרות להם לחסוך יותר כסף בכל חודש - ולנו אין מושג איך לעשות את זה. בזמן שיש כאלה שהכסף שלהם עובד ומייצר עבורם כסף חדש - הכסף שלנו שוכב בעו"ש או בפק"מ ורק נשחק ומאבד מערכו בכל חודש.

 

החיים התייקרו, מחירי הדירות זינקו לשמיים והחיים הופכים להיות יקרים יותר. אנחנו עובדים, משק הבית שלנו מכניס כ- ₪30,000 לחודש וחוסכים - אבל עם האינפלציה ששוחקת את החסכונות שלנו, יוקר המחייה ועליית הריבית - אנחנו לא מצליחים להתקדם כלכלית, להגדיל את ההון, או לייצר ממנו הכנסה שוטפת. ברור שאנחנו חייבים לעשות משהו אחר במהירות, לפני שנפספס את הרכבת.

הכסף שחסכנו נמצא היום בסכנה

הכסף שחסכנו בשנים ארוכות של עבודה, נמצא היום בסכנה אמיתית ואף אחד לא רוצה להגיע לגיל 60 רק כדי לגלות שיאלץ אולי להמשיך לעבוד אחרי היציאה לפנסיה, או לרדת ברמת החיים - לחשוב על כל שקל ואפילו לא להיות מסוגל לעזור לילדים ולנכדים.

 

עוד ועוד ישראלים מבינים עכשיו שהם חייבים עזרה של יועץ כלכלי מקצועי שידע להסתכל על התמונה הגדולה: כמה כסף יש בחסכונות, ביטוחים ופנסיות? האם הכספים מושקעים נכון? האם יספיקו כדי לפרוש בשקט ולעזור לילדים?

  • "התקופה הזאת העירה הרבה אנשים כולל מנהלים, בכירים, עורכי דין, רופאים, הייטקיסטים, רואי חשבון ואחרים שסמכו בעיקר על יכולת ההשתכרות הגבוהה שלהם. הם מבינים פתאום שזה קריטי לייצר הכנסה ממקור נוסף שהוא לא משכורת ולהקטין את התלות בשכר מעבודה", מגלה אורלי רובין, מהיועצות הכלכליות המובילות בישראל.

>>>אל תפסידו את הכסף שחסכתם - גם אתם יכולים ליהנות משקט נפשי והכנסה נוספת מדי חודש. לפרטים נוספים צרו קשר עכשיו<<<

אורלי רובין

צילום – מיכל בנדק Michal Benedek Photography

אבל כדי ליהנות מהשקט הנפשי שמגיע עם הוודאות שבתכנון פיננסי קדימה, חשוב להיזהר מ-3 הטעויות שעלולות לגרום לכם להפסיד את הכסף שלכם:

 

טעות 1: חוסר התאמה אישית

אל תסתפקו בברירות המחדל הראשונות שמוצעות לכם. חשוב לנהל את הכסף בצורה מקצועית בהתאם לצרכים הייחודיים של המשפחה שלכם - השקעה שמתאימה לאחד לא בהכרח מתאימה לשני.

 

צריך להבין מהן המטרות של המשפחה: לקנות דירה, לעזור לילדים, לנסוע לטיול ארוך, לשפץ את הבית, או לייצר הכנסה נוספת בפנסיה ואז להבין כמה זה עולה ומתי אנחנו רוצים לעשות את זה.

 

רק בשלב הזה אפשר לבחור בהשקעות שיובילו אותנו למטרות שלנו. לכן, צריך לבנות תכנית פעולה מותאמת אישית שתבטיח שכשתצטרכו את הכסף, יהיה לכם אותו.

 

טעות 2: למי אתם מקשיבים?

רובינו פועלים בשיטת העדר: החברים קונים דירה בבת ים, ברצלונה, אתונה, או ארה"ב, גם אנחנו נלך לשם. הבן דוד שלי פתח חשבון מסחר עצמאי ומתחיל לקנות ולמכור מניות - גם אני אתחיל.

 

"בחרו אך ורק בייעוץ של מומחה כלכלי מנוסה ומקצועי שיוכל ללוות אתכם בביטחון", מדגישה אורלי רובין שבהחלט מתגאה בהישגים מרשימים. היא כתבה את הטור "מיומנה של משקיעה" בעיתון גלובס ואף ייצגה את ישראל בפאנל מטעם קרן המטבע הבינלאומית. אורלי הייתה שותפה להקמת קרנות השקעה בנדל"ן והיום היא בעלת חברה שמלווה חברות בהשקעות נדל"ן בארץ ובחו"ל.

 

היא מלווה גם משקיעים פרטיים ועוזרת להם לאתר השקעות נדל"ן המתאימות למטרות שלהם. בין לקוחותיה: עמיתי ארגון חבר, עובדי משרד רוה"מ, מגדל, טבע, רפאל ועוד.

 

"הסיפוק הגדול ביותר והעיסוק המרכזי שלי היום הוא ללוות משפחות שיש להן הכנסה יפה ולהוביל אותן ליצירת הכנסה נוספת תוך זמן קצר". אנחנו בונים תשתית ומיישמים אותה בתהליך התכנון הפיננסי. לאחר מכן נפגשים אחת לשנה כדי לבדוק את כל התוכניות מחדש (פנסיות, ביטוחים, משכנתא, הלוואות, חסכונות, השקעות) ותכנון מול ביצוע. התהליך נותן לאנשים את הוודאות שהם צריכים: הכספים שלהם עובדים נכון, יהיה להם את הכסף למטרות החיים והם מוגנים מפני קטסטרופות - הם על המסלול הנכון.

 

טעות 3: מי אמר שהכנסה נוספת זה רק לעשירים?!

רבים טועים לחשוב שכדי ליהנות מהכנסה נוספת הם צריכים לחסוך קודם במשך שנים ארוכות כדי להצליח לרכוש דירה להשקעה. "היום יש אפיקי השקעה חדשים וחכמים שלא מחייבים רכישת דירה ומאפשרים גם למי שחסך רק כ-₪300,000 ליהנות כבר עכשיו מהכנסה קבועה נוספת מדי חודש.

 

"אנשים רבים כבר מייצרים לעצמם הכנסה נוספת בכל חודש ומבטיחים לעצמם שקט נפשי אמיתי", היא מסכמת. "אם החסכונות שצברתם "הלכו לישון בבנק", הגיע הזמן להעיר אותם עכשיו ולשלוח אותם לעבוד בשבילכם!"

>>>אל תפסידו את הכסף שחסכתם - גם אתם יכולים ליהנות משקט נפשי והכנסה נוספת מדי חודש. לפרטים נוספים צרו קשר עכשיו<<<